Sendika Yöneticisi, Sendika Üyesini Darp Etti!

Güvenlik-İş Sendikası Kadıköy Şube Yöneticisi Serkan Tenk’in DDY Marmaray’da Çalışan Sendika Üyesi Bayram Öztürk’ü Darp Ettiği İddia Edildi.

Güvenlik İş Yöneticisi Üyesini Darp Etti
Güvenlik-İş Sendikası Kadıköy Şube Yöneticisi Serkan Tenk’in DDY Marmaray’da Çalışan Sendika Üyesi Bayram Öztürk’ü Darp Etti

Bayram Öztürk’ün Darp Edilmesine Üyeler Sessiz Kalmayarak Sosyal Medyada Tepkilerini Dile Getirdiler.

Sendika Yöneticisi, Sendika Üyesini Darp Etti!

Gün Geçmiyor ki Güvenlik-İş Sendikasında Yeni bir Tehdit, Fiziki Saldırı, Darp olayları olmasın Yine Son günlerde Sendikanın İstanbul Anadolu Yakası Şube Sekreteri Serkan Tenk’in Marmaray’da Çalışan Sendika üyelerine Başka Sendika Üye olmamaları için Baskı uyguladığı iddia edildi.

Serkan Tenk’in Sendikanın Kadıköy’de Bulunan Şubesine Giden Bayram Öztürk’e Hakaretler ettiği, fiziki Saldırıda bulunduğu, Küfürler ederek darp ettiği iddia edildi. Bayram Öztürk Olaylar Üzerine Hastaneye giderek darp raporu aldı. Sendika üyesi Bayram Öztürk Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına giderek Müşteki Sıfatı ile suç duyurusunda bulundu.

Üyelere Dağıtılan Parayı Vermemek İçin Bazı Üyeler Darp Edildi!

Sendika Yöneticisi, Sendika Üyesini Darp Etti!

Bayram Öztürk Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği Dilekçesinde; Özetle Üyesi Olduğu Sendikanın sebep olduğu zarar nedeniyle TCDD Güvenlik görevlilerine zararlarının bir kısmını ödeme kararı aldığını her üyeye ELDEN ÖDEME yaptığını öğrenerek Kendisininde ELDEN VERİLEN  verilen parayı almak için Kadıköy’de bulunan Sendika Şubesine Gittiğini ifade etti. Hakkımızı aradığım için Şahsıma Husumet besleyen Şüpheli Serkan TENK şahsıma saldırmış, insanların içinde sinkaflı küfürler etmiş bindiğim asansörü tekmelemiştir.

Şüpheli Serkan TENK’in kendini tehdit ettiği ses kayıtlarının bulunduğunu ifade eden Bayram ÖZTÜRK  Kendisinin Sendikaya girer girmez Serkan Tenk’in Önce sözlü saldırıya geçtiğini sonra ise fiziki saldırıya başladığını kendisini darp ettiğini dilekçesine ekledi. Bayram Öztürk olaydan sonra kendisinin Pendik Devlet Hastanesinden Darp Raporu aldığını, raporda darp izlerinin bulunduğunun acıkça belirtildiğini ifade etti.

Sendika Üyeleri Sosyal Medyada Güvensiz-İş Sendikası Üzerinden Paylaşımlar Yaparak Tepkilerini Dile Getirdiler.

Bayram Öztürk’ün Çalışma arkadaşları sosyal medyada tepkilerini “İstanbul Güvensiz İş Sendikası yöneticisi Kadıköy şubesinde Serkan Tenk isimli şahıs TCDD Asrın projesi Marmaray Özel Güvenlik Görevlisi Bayram Öztürk’e sözlü taciz, küfür, tehdit ve darp ederek mağdur etmiştir. Yasal süreç başlatılmış olup olayın takipçisi oldukları ifade ederek Bayram Öztürk’e Geçmiş olsun Dileklerini ifade ettiler.

Güvenliğin Sesi Haber Olarak Her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor Bayram Öztürk’e Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Güvenliğin Sesi Haber

 

 

Please follow and like us:

2 thoughts on “Sendika Yöneticisi, Sendika Üyesini Darp Etti!

  1. Merhaba ben bayram öztürk. 2015 yılında Pendik askerlik şubesinde çalışırken sendika getirmek için Serkan tenk ve Ramazan palak adlı güvenlik iş sendikası yöneticileriyle tanıştım. Sendika çalışması yapacaklarını söyleyip yapmadılar onların yüzünden işten çıkarıldım..askerlik şubelerini öz-iş sendikasına sattılar. 1 yıl sonra ramazan palak adlı güvenlik iş sendikası yöneticisini Kadıköy meydanda imza kampanyasında görüp sitem ettim. Bana kendisinin ve Serkan tenk’in müdürü olduğu GKS danışmanlık şirketinde iş verebileceğini söyledi konuştuk ve hafta içi 5 gün sabah 08:00 akşam 20:00 arası çalışacağımı ve 2000 tl +servis + yemek diye anlaştık.
    1 ağustos 2016 iş başı yaptım ve eylül ayında maaş yatmadı ne zaman yatar diye sorduğumda asgari ücreti yani 1300 tl bankaya kalan 700 tl elden vereceğini söyledi. Bunu kabul etmiyorum dedim ve ufak bir tartışma çıktı. Bu olaydan 3 gün sonra 9 Eylül günü 3 günlük Bi rapor aldım ve Serkan tenk beni işten çıkarttı. Ona sormadan rapor alamazmışım diyerek küfür tehdit ve hakaretler yağdırdı bana. İşten çıkarıldım fakat ağustos ayı maaşı 960 tl olarak bankaya yattı. Beyefendi paramı kesmiş vergiden kaçırmak için. Bana ofise gelip elden al parayı dedi. Defalarca ramazan palak ve Serkan tenk le konuşup ofise gittiğimde ofis kapalıydı. Sırasıyla işkur sgk ve arabulucuya giderek şikayetçi olup hakkımı aradım ve 2018 temmuz ayında GKS DANIŞMANLIK şirketinin sahibi ile görüşüp paramı aldım. Üzerinden 4 sene geçmesine rağmen bu karakteri bozuk Serkan tenk isimli sözde güvenlik iş sendikası Kadıköy şube sekreteri üye ücreti almak için gittiğim Kadıköy şubesinde bana bu konuları açarak ağıza alınmayacak küfür hakaret ve tehditlerde bulunarak sözlü ve fiziki saldırıya uğradım. Konuyla ilgili olarak darp raporu alarak Anadolu Adalet Sarayında savcılığa suç duyurusunda bulundum. İnşallah adalet yerini bulacaktır..

    1. Uğradığınız Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz Ve Bu olayın takipçisi olacağız. Esas Önemli Olan İşveren Pozisyonunda Olan Kişiler İşçi Sendikalarına Üye Olamazlar Sanırım şirket başkasının üzerine olduğu için bir elleri Sendikada diğer elleri’de şirkette. Eğer Sizin İçin Sakınca Teşkil Etmeyecekse Bu mailinizi Haber Yapmak İsteriz İşverenlerin işçi sendikasına üye olamayacağını belirterek bir haber yaparız. Sıkıntıya uğramayacaksanız. Selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir