Sendika Başkanı mı İşveren Temsilcisi mi?

Erzurum PTT-PİM Müdürlüğünde Görevli Özel Güvenlik Görevlisi Bülent Boğaç Covid-19 Virüsü Sebebiyle Tedavi Gördüğü Hastanede Vefat Etti.

Sendika Başkanı mı İşveren Temsilcisi mi

Ptt-PAL Güvenlik Şirketi elemanı ve Güvenlik-İş Sendikası Üyesi Olan Bülent Boğaç’ın Vefatı Üzerine Arkadaşları Sosyal Medya guruplarında Taziye Mesajı Yayınladılar. Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı Kendisininde Dahil Olduğu Guruptan Taziye Mesajlarının Kaldırılmasını İstedi.

Sendika Başkanı mı İşveren Temsilcisi mi?

Özel Güvenlik Görevlileri Covid-19’a Kurban Gitmeye devam ediyor.Erzurum Ptt-PİM Müdürlüğünde Görevli Özel Güvenlik Görevlisi Bülent Boğaç Covid-19 Virüsü tedavisi gördüğü Hastanede Vefat etti. Ptt-PAL Güvenlik elemanı ve Güvenlik-İş Sendikası olan Boğaç’ın vefatı üzerine PTT-PAL Güvenlik Çalışanlarının Sendikaya üye kazandırmak için Sosyal Medyada oluşturdukları gurupta taziye mesajları yayınladılar. Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı gurupta yaptığı paylaşımda “Başımız sağ olsun fakat bu mesajları şimdilik kaldıralım” dedi. Bunun Üzerine Guruptan Gelen tepkiler Üzerine Guruptan Çıktığı iddia edildi.

Sendika Başkanı Taziye Mesajlarından Neden Rahatsız Oldu.

Sendika Başkanı mı İşveren Temsilcisi mi?

Covid-19 Sebebiyle Birçok Özel Güvenlik Görevlisi Çalışanın vefat ettiği son günlerce Gündeme getirilen ve Haber sitemizin’de takipçisi olduğu Özel Güvenlik Görevlilerinin Sahada çok riskli alanlarda çalıştığı, bunların bir çoğunun koruyucu ekipmana sahip olmadığı Sendikaların  Koruyucu ekipman verilmesinin takipçisi olması; gerekirse Sendikaların Üyelerine Ücretsiz Ekipman dağıtması talep edilmişti. Fakat Sendikaların bu konuda hiçbir girişimde bulunmadıkları gibi birde Vefat eden Üyelerinin Haklarını korumaları gerekirken taziye mesajlarını kaldırtması büyük tepkiye sebep oldu.

Sosyal Medyada Covid-19’dan Vefat eden Bülent Boğaç’ın Güvenlik-İş Üyesi olduğu halde; Yetkili Sendika Başkanın Başka çalışanların hayatlarını korumak için konun üzerine gidip takipçisi olması gerekirken; Neden Taziye mesajlarını kaldırttığı merak konusu oldu.

Geçmişte Güvenlik-İş Sendikasına Üye Çalışanların İstifası Üzerine Çoğunluğu kaybetme Tehlikesi yaşayan Sendika Başkanının Şirketten İstifaların Önlemesi İçin Yardım İstediği İddia Edildi.

Sendika Başkanı mı İşveren Temsilcisi mi

Covid-19 Virüsünden Hayatını kaybeden Özel Güvenlik Görevlisi Bülent Boğaç’ın vefatı dolayısıyla; arkadaşlarınca yapılan taziye paylaşımlarının kaldırılmasını isteyen Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı ile alakalı iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Sosyal medyada yayınlanan birçok paylaşımda; Sendika başkanının kamuoyunda Sendikaların üyelerine ekipman sağlaması taleplerine cevap vermemesi üzerine linç edileceği korkusundan taziyelerin kaldırılmasını istediği iddia edildi.

Bir başka iddia ise Sendika üyelerinin Sendikanın çalışmalarından memnun olmadıkları için istifa kampanyası başlattıkları; İstifaların artması üzerine Sendika Başkanının PTT genel müdürünü ziyaret ettiği ve istifaların durdurulmasını talep ettiği iddia edildi. Ömer Çağırıcı İstifaların yoğunlaştığı günlerde PTT genel müdürünü ziyaret görüntülerini sosyal medyada paylaşmıştı.

Sendika Başkanının Covid-19 ile Alakalı Ekipmanların Tedarikini Sağlaması Gerekirken Taziye Mesajlarını Kaldırtması Ne Anlama Geliyor?

Güvenlik-İş Sendikası Kurucularından Han Çiydem Sosyal Medyadan Verdiği mesajda; “Bir Sendika Başkanı Corona Virüsten dolayı hayatını kaybeden üyesi için sosyal medyada paylaşılan taziye mesajlarının kaldırılmasını ister” İlginç.  Yorumunda bulundu.

Yine Güvenlik-İş Sendikası Eski Genel Mali Sekreteri Erdal Ervan; “Toplu sözleşmeleri var Üyelerin Haklarını koruyamıyor. Güvenliklerin Elinde Eldiven bile yok Vatandaşın ateşini ölçüyor ve vatandaşla temas ediyor. Sendikal Şemsiyesi olmayan AVM lerde Girişlere Teması engelleyen vatandaşın elini uzatarak ateşinin ölçüldüğü cihazlar yerleştirildi kendi ateşini ziyaretçiler kendi ölçüyor. Sendika Başkanı PTT genel müdürüyle görüşüyor bu konular askıda kalıyor. Sendika Başkanının üyelerin istifa Korkudan bunları söylemeye gücü yetmiyor. Onlar için asıl önemli iş aidat almak güvenlik görevlisi hasta olmuş vefat etmiş umurlarında değil onlar için önemli olan aman duyulmasın rahatları  bozulmasın….” İfadelerine yer verdi.

Özel Güvenlik Görevlileri tarafından oluşturulan özel Güvenlik Sitesinde “Asrın Lideri Üyesine Taziye Mesajları İstemiyor mu?” Sorusu soruldu. Birçok Ptt Çalışanı Özel Güvenlik Görevlisi Çalışma Şartlarının pandemiye uygun olmadığını, koruyucu malzeme ve ekipman verilmediğini belirterek büyük risk taşıdıklarını belirtti.  Sendikanın ve Genel Başkanının Çalışanları işten atılma tehdidiyle istifadan vaz geçirdiklerini iddia ettiler.

Güvenliğin Sesi Haber Olarak Her zaman Özel Güvenlik Görevlilerinin Yanında olacağımızı belirtiriz. Güvenliğin Sesi Ailesi olarak PTT pandemiden hayatını kaybeden Arkadaşımıza Allah’tan Rahmet Kederli Ailesine Sabır ve Baş Sağlığı Diliyoruz.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir