Özel Güvenlik Görevlisi Hukuk Savaşını Kazandı!

İzmir Büyükşehir Belediyesinde Özel Güvenlik Görevlisi Olarak çalışan Tuğba Kurt, kanser tedavisi gördü. Hastalığı yenen Kurt’un iş akdi fesih edildi.

Kanseri Yendi Ama İşini Kaybetti
Kanseri Yenen Özel Güvenlik Görevlisinin İş Akdi İzmir Büyükşehir Belediyesince Fesih Edildi

Hukuk mücadelesini kazanan Kurt, Mahkeme Kararına Rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesindeki  işine dönemedi.

Özel Güvenlik Görevlisi Hukuk Savaşını Kazandı!

Tuğba Kurt, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde 2017 yılında taşeron firmada güvenlik görevlisi olarak işe başladı.  35 yaşındaki Tuğba Kurt, 2018 yılında Çıkarılan KHK ile Tüm Taşeron İşçilerin Belediyelere ait şirketlerde göreve başlaması  üzerine  İZENERJİ’de kadroya girdi. Ancak 2 çocuk annesi Tuğba Kurt’a aynı dönemde, Dokuz Eylül Hastanesi’nde böbrek kanseri teşhisi koyuldu. Ameliyat olan ve tedavi sürecini tamamlayan, Kurt İzenerji ‘deki geri döndü. Fakat hastalık ve ameliyat nedeniyle sağlık sorunları yaşamaya devam etti. Sık sık kontrol ve tedavi için hastaneye gitmek zorunda kalan Kurt’un 2019 yılında iş akdi feshedildi. Haksız yere iş akdi fesih edilen Kurt,  hukuk mücadelesi başlattı.

Tuğba Kurt İşime Dönmek İstiyorum Dedi!

Özel Güvenlik Görevlisi Hukuk Savaşını Kazandı!

Tuğba Kurt’un 11’inci İş Mahkemesi’nde açtığı işe iade davasında; Mahkeme İZENERJİ tarafından gerçekleştirilen fesih işleminin haklı sebebe dayanmadığını ve yapılan işlemin haksız olduğuna karar verdi. Mahkeme, Kurt’un çalıştığı işine iade edilmesine, edilmediği takdirde  belirlenen tutarda tazminat ödenmesine karar verdi. Ancak İZENERJİ, Kurt’a tazminatını vererek, işbaşı yaptırmadı. Tuğba Kurt, “Raporlarımın süresi bitince işbaşı yaptım. Üçüncü gün telefonla arayarak, ‘Yarından itibaren işe gelmeyin’ dediler. Hem davada hem de istinafta karar lehime çıkınca yeniden başvuru yaptım ama sonuç alamadım” dedi. Zor günler geçirdiğini belirten Kurt, “Sağlık sorunlarımı atlatınca büyük bir heyecanla işe başladım. Ancak işten atılınca yıkım yaşadım. Eşim de çocuklara bakmak için emekli olmak zorunda kaldı. Sadece işime geri dönmek istiyorum” dedi. Tunç Soyer’e seslenen Kurt, “Ben hırsızlık, ahlaksızlık, yüz kızartıcı bir şey yapmadım. İşimle ilgili kimseyle bir sıkıntım olmadı. Sadece hastalandım, herkesin başına gelebilir” dedi.

Tuğba Kurt “İşime dönmek için her türlü  mücadeleye devam edeceğini” ifade etti. Kaynak Sabah Gazetesi

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir