Güvenlik-İş de Yönetim Kavgası Devam ediyor!

İşkollarının Değişmesi İle Üye Sayısının yüzde Yetmişini Kaybedecek Olan Güvenlik-İş Sendikasında Yönetim Kavgası Devam Ediyor.

Güvenlik-İş de Yönetim Kavgası Devam ediyor!
Güvenlik-İş de Yönetim Kavgası Devam ediyor!

2015 Yılı Sonunda Sendikanın Kurucusu Eski Genel Başkan Bolat Ankaralı’ ya Yapılan Operasyonun Bugünkü Yönetimin Rant Hırsından Kaynaklandığı İddia Edildi.

Güvenlik-İş de Yönetim Kavgası Devam Ediyor!

Güvenlik-İş Sendikasındaki Kargaşa bir türlü bitmiyor. 2015 yılı sonunda Seçilmiş Genel Başkana yapılan operasyonun ardından Davalar ve iddiaların ardı arkası kesilmiyor. O tarihte Operasyonun Başını çeken Ömer Çağırıcı ve Ahmet Durcuk ‘un 2015 yılında Eski Genel Başkana Karşı Kullandıkları Denetleme Kurulu Üyesi Ünal Keskin, Sinan Carlı’yı yaptıkları hizmetin karşılığında üyelerce bilinmekte idi. Bu şahısların ilk Genel Kuruldan tasfiye edilmeleri Ömer Çağırıcı ve Ahmet Durcuk ‘un kullan politikasından kaynaklandığı iddia ediliyor. Son Olarak Eski Genel Başkana Yapılan operasyonda Başı çeken Selahattin Altın’ın Tasfiyesi Sıranın Ramazan Palak’a geldiği iddialarını

Güvenlik-İş de Yönetim Kavgası Devam ediyor!
Güvenlik-İş de Yönetim Kavgası Devam ediyor!

güçlendiriyor.

Güvenlik-İş Sendikasında Kavganın Sebebi Rant İddialarımı?

Güvenlik-İş Sendikasında Yıllardır süren ve durulacak gibi Görünmeyen Kavgaların esas nedeninin Sendikadaki rantın Paylaşımından kaynaklandığı gün yüzüne çıktığı iddia ediliyor. Nitekim Geçmiş Yıllarda Sendika Yönetiminin Sendika Avukatlarına 790 bin Lira ödediği yine Sendikadaki bazı kişilerin Avukatlara Komisyon karlığında dosya topladığı iddiaları dinmek bilmiyor. Geçmişte Ömer Çağırıcının Ankara’da aldığı Dairelerin Kaynağını gösterememesi ve bu iddialara cevap verememesi bu iddiaları güçlendiriyor. Yine Sendikanın Yönetim Kadrosundan birçok kişini bu konuları bildiği ve Ömer Çağırıcı Ahmet Durcuk İkilisine bu konuda baskı yaptığı iddia ediliyor. Sendikada Bunlar yaşanırken; İstanbul Şube Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Palak Şube Sekreteri Serkan Tenk ile birlikte İstanbulda Üyelerden Dosya topladığı bu dosyaları Sendika Avukatları yerine Anlaştığı başka avukatlara verdiği Ömer Çağırıcıya yakınlığı ile bilinen Ögg net haber sitesinde yayınladığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili yönetimden bir açıklama gelmezken Ramazan Palak’ın Sendikada Kimlerin Ne yaptığını açıklayacağım çıkışı yapıp ‘da hiçbir açıklama yamaması akılları karıştırıyor.

Üyelerin Yaklaşık Yüzde Yetmişini Kaybetme Tehlikesi Yaşayan Güvenlik-İş Şubeleri ve Bölge Başkanlıklarını Kapatıyor.

Sendika Genel Yönetimi İle İstanbul Şube Arasında yaşanan gerginliğin başında Dosya savaşının geldiği iddiaları gündemden düşmezken Yine ÖGG netin haberine Göre Sendikanın şubeleri kapatacağı haberi sendikayı iyice karıştırdı. Şube Başkanlarının şubelerin kapanmasına tepki gösterdikleri Sendikayı olağanüstü genel kurula götürmekle genel yönetim kurulunu tehdit ettiklerine dair iddialara karşın; Genel yönetim Kurulunun 1 Kasıma kadar bekleyip İşkolu değişikliğinden üyeliği kaybedecek yöneticilerin üyeliklerinin düşmesi ile şubeleri kapatmayı planladığı iddia ediliyor. Böylelikle Ramazan Palak gibi Şubelerin kapanmasını istemeyen Profesyonel Şube başkalarını sendikadan atmayı planladıkları iddia ediliyor. Sendikanın gelecekte düşecek olan aidat gelirleri ile ancak; Mevcut Yönetimin ve Bazı hatırlı kişilerin referansı ile işe alınan çekirdek kadronun maaşının karşılanabileceği gelen iddialar arasında.

Mevcut Sendika Yönetimi Sendikada Yapmayı Düşündüğü Tasfiye Operasyonu İle 2022 Genel Kurulunda Seçilmeyi Garantilemeye Çalıştığı İddia Ediliyor.

Güvenlik-İş de Yönetim Kavgası Devam Ediyor!

Mevcut Sendika Yönetiminde Ömer Çağırıcı ve Ahmet Durcuk ikilisinin Maaş alan şubelerle Bölge Başkanlıklarının kapatılması önerisine karşı diğer yönetim kurulu üyelerinin karşı çıktığı iddia ediliyor. Bütün Bu Yaşananları Sendikanın Kurucu Genel Başkanı Bolat Ankaralı ‘ya Sorduk. Ankaralı Kurucu olduğun Sendikanın bu duruma düşmesini büyük bir teessürle izlemekteyim dedi. Ankaralı Şubeleri kapatmanın Sendikaların İntiharı olacağını söyleyerek yakında bir açıklama yapacağı ifade etti.

Güvenliğin Sesi Haber

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir