Güvenlik İş Sendikası Bölünme Noktasına Geldi!

GÜVENLİK-İŞ SENDİKASINDAKİ YÖNETİM ÇATLAĞI, SENDİKAYI BÖLÜNME NOKTASINA GETİRDİ.

Güvenlik İş Sendikası Bölünme Noktasına Geldi!
Güvenlik-İş Sendikası ve 19 İşkolunda faaliyet gösteren sendikaların; İşkollarının değişmesinin ardından sıkıntıya girdiği bilinmekte. Birçoğu kapıya kilit vurmayı düşünürken, en büyük sıkıntıyı ise güvenlik iş sendikasının yaşadığı iddia ediliyor. Güvenlik-İş sendikası üye sayılarının düşüşüne çare ararken, şube başkanları sendika içerisinde, yönetime başkaldırdığı ve yönetim ile ters düştüğü belirtiliyor. Sendika yönetimi kendilerinin maddi anlamda olumsuz etkilendikleri için Şubeleri kapatma kararı aldıkları iddia ediliyor. Geçtiğimiz günlerde şube başkanları ile toplantı yapan sendika yönetimi iş kollarının değişikliği nedeni ile yeni kararlar aldığı belirtildi.

HÜSEYİN ÇALKAYA VE RAMAZAN PALAK’IN ACI GÜNÜ OLDU.

Güvenlik İş Sendikası Bölünme Noktasına Geldi!
Antalya şube başkanı Hüseyin Çalkaya ve İstanbul Şube başkanı Ramazan Palak’ın; Yönetimle yakın ilişkileri ‘den diğer şube başkanlarına ‘’bizim şubeyi kapatamazlar’’ gibi ifadeler içerisinde olduğu iddia ediliyordu. Bu söylemin üzerinden fazla geçmeden Ramazan Palak ’ın Genel başkan yardımcılığı görevine son verildiği gibi, geçtiğimiz günlerde yapılan yönetim toplantıda ise tüm şubelerin kapatılacağı kararının alındığı iddia ediliyor.
Başkanlar toplantısında şubelerin kapatılacağının belirtilmesi ile toplantıyı Ramazan Palak ve Hüseyin Çalkaya ’nın terk ettiği iddia edilirken. Samsun şube başkanı Soner Donat, Van Şube Başkanı Naci Beyter, Ankara Şube Başkanı Oğuzhan Bostan, Trabzon bölge başkanı Halil Aygün, İzmir Bölge başkanı Hüseyin Kalender, Diyarbakır Bölge başkanı Murat El Hakan ise sessizliği koruduğunu ve yönetimin aldığı kararlara muhalefet etmeyecekleri iddia ediliyor.  İş kolları değişmesi sonrasında Van Şube Başkanı Naci Beyter, Ankara Şube Başkanı Oğuzhan Bostan ve Diyarbakır Bölge başkanı Murat El Hakanın sendikadan ücret almaya devam etmek için diğer Şube başkanlarıyla ters düştükleri iddia ediliyor.
Sendika içerisinde yönetimin kapatılacak şube başkalarına ve bölge başkalarına böyle bir söz vermesinin yasal dayanağı olmadığı kandırmaya yönelik bir söz olduğu iddialar arasında. Bu kişilerin bir çoğunun zaten sendikada üye olmadıkları sadece şube başkanlığından dolayı üye olarak göründükleri; Diğer Bölge başkanlarının ise zaten İşkolları değişeceği için üyeliklerinin ‘de düşeceği söyleniyor. Yönetimin bir iki ay yasal olmayan yollardan bunlara para ödeyeceğini sonrada sizin sendikayla ilişiğiniz yok artık diyeceği iddia ediliyor. 

GÜVENLİK İŞ SENDİKASI PARÇALANIYOR MU?

 Samsun Şube Başkanı ve aynı zamanda bölge başkanı olan Soner Donatın sendikanın yönetiminin sözünden çıkamayacağı ne derlerse ona riayet etmek zorunda olduğu iddia ediliyor. Bunun sebebinin Yönetimin elinde Soner Donat ile ilgili görüntülerin bulunduğu ve bu görüntüler yüzünden daha önce İstifasının istendiği; Fakat Yönetim Kurulu Üyelerinden bazılarının Pavyon eğlencelerinin medyada yer alması üzerine bundan vaz geçildiği iddia ediliyor.
İşkollarının değişmesi dolayısı ile 19 işkolundaki sendikaları zor günlerin beklediği fakat Güvenlik-İş Sendikasını bu süreci daha zor atlatacağı görülmekte.
Güvenlik-İş Sendikası ile Diğer Sendikalar hakkında daha fazla haber ve bilgi için Güvenliğin Sesi Haber facebook sayfasından takip edebilirsiniz.
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir