Atatürk’e Hakaret Eden Güvenlik Görevlisi Adliyede!

Atatürk’e hakaret eden özel güvenlik görevlisi adliyeye sevk edildi!

Atatürk'e Hakaret Eden Güvenlik Görevlisi Adliyede!
Atatürk’e Hakaret Eden Fatih T. Gözaltına alındı

Atatürk’e Hakaret Eden Güvenlik Görevlisi Adliyede!

Karaman’da sosyal medyada Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen özel güvenlik görevlisi Fatih T., gözaltına alındı. Fatih T., ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Fatih T.’nin sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret içeren paylaşımlar yaptığı iddiasıyla Karaman Valiliği soruşturma başlattı.

Valilik Konuyla İlgili Açıklama Yaptı

Atatürk’e Hakaret Eden Güvenlik Görevlisi Adliyede!

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimizde yayın yapan bir internet sitesinde Karaman’da bir kamu kurumunda çalışan güvenlik görevlisinin sosyal medya üzerinden Atatürk’e hakaret ettiği şeklindeki haber üzerine valiliğimizce açıklama gereği duyulmuştur. Valiliğimiz tarafından konuyla ilgili olarak idari soruşturma, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da adli işlemler başlatılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Atatürk’e karşı kişi ve kurumlarca hiçbir şekilde hakaret ve aşağılayıcı ifadelere yer verilmesine asla müsaade edilmeyeceği hususunda, kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Soruşturmanın ardından Fatih T. gözaltına alındı. Fatih T., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Cumhuriyet Savcılığınca İfadesi Alınacak olan Fatih T. ya Tutuklanma talebiyle Mahkemeye Sevk edilecek veyahut  Savcılıktan Serbest bırakılacak. Kaynak: Milliyet
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir