Bursa Otobüs Terminalinde Güvenlik Zafiyetimi Var?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Burulaş Tarafından İşletilen Bursa Şehirler Otobüs Terminalinde Güvenlik Zafiyeti Olduğu İddia Edildi.

Bursa Otobüs Terminalinde Güvenlik Zafiyetimi Var ?

 “Terminalde Değişen Bir şey Yok”

Bursa Otobüs Terminalinde Güvenlik Zafiyetimi Var?

Hürriyet Gazetesinden Muhammet Kösle Yazısında adının açıklanmasını istemeyen bir Kamu Görevlisinin ifadelerine yer verdiği yazısında; Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşu olan Burulaş’ın  İşlettiği Şehirler arası Otobüs Terminalinde Güvenlik Zafiyetinin Yaşandığını bunun sonuçlarının ağır olacağını ifade etti.

Muhammet Kösle Yazısında; “Ancak biz de yıllardır bunu merak ve endişe ediyoruz. Üşenmiyoruz, soruyoruz. Lakin ne hikmetse hiçbir şekilde ne yanıt alıyorum ne bir gelişme görüyorum! Neyse, biz de bu konuyu kendimiz yazıp kendimiz okuyalım!” ifadelerine yer verdi.

Muhammet Kösle Yazısında Kendisine Kamu Kurumunda Çalışan ve Silah Taşıma yetkisi olan adın açıklanması istemeyen bir okurunun mektubunu yayınladı.

Mektup Şöyle; “Ateşli silah taşımaya yetkili olan bir kamu çalışanıyım. 18 Kasım 2020 de saat 14.35 de seyahatime aracılık edecek olan BURULAŞ’ın kontrolündeki Terminal binasına doğu kapısından giriş yaptım. Güvenliğimiz için geçilmesi zorunlu olan kapı tipi metal arama detektörünün altından geçtim. Kapının yanında da özel güvenlik personeli vardı. Kapı, silahımı algılamadı. Güvenlik personeli de arama yapmayınca geriye dönüp kendisine: “Bende silah var. Rahatlıkla girdim. Bu böyle olmaz…” deyince de güvenlik personeli “Orasını ben bilemem” diye yanıt verdi. Peki, bunu kim bilecek? Böyle güvenlik önlemi olmaz. Yazık…”

Biz de diyoruz ‘yazık ve olmaz’ diye ama oluyor işte. Dert etme! İfadelerine yer verdi.

Bursa Otobüs Terminalinde Güvenlik Zafiyetimi Var?

Güvenliğin Sesi Olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehirler arası Otobüs Terminalinde yaşananları Haber Sitemiz Güvenlik Risk Analizi Danışmanına Sorduk. Havalimanı Otobüs terminalleri gibi kalabalık insan gruplarının bulunduğu alanlarda güvenliğin Çok önem arz ettiğini ifade Risk Analiz Uzmanımız; Bu kalabalık alanlara kontrolsüz bir şekilde sokulacak ateşli silahların büyük facialara sebebiyet verebileceğini ifade etti. Özel Güvenlik Görevlisinin Tavrının Tamamen yanlış olduğunu ifade enen uzman; Özel Güvenlik Görevlisinin Hemen Konuyu İnceleyip Kamu Görevlisinin Silahla girip giremeyeceğini amirlerine sorup Cihazın sorununu bildirmesi gerekirdi dedi. Kimsenin sorumluluktan kaçarak benin sorunum deme hakkının olmadığını ifade eden Uzman Özel Güvenlik Görevlisinin Görevini ihmal ettiğini söyledi.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir