TYP Kapsamındaki Güvenliklerin Umudu Başka Bahara!

TYP’ li Özel Güvenlik Görevlilerine Kadro Verilmesi Meclis Gündeminde

TYP Kapsamındaki Güvenliklerin Umudu Başka Bahara!

TYP kapsamında okullarda çalışan Özel Güvenlik görevlilerine kadro teklifi TBMM’de yeniden gündeme geldi.

TYP Kapsamındaki Güvenliklerin Umudu Başka Bahara!

TYP’ li Olarak okullarda  Çalışan Özel Güvenlik görevlilerine kadro verilmesi tekrar  Türkiye Büyük Millet Meclis’ i gündeminde.

İçişleri Bakanlığı 2021 bütçe görüşmelerinde TYP personellerine kadro konusu gündeme geldi. Muğla Milletvekili Süleyman Girgin komisyonda yaptığı açıklamada TYP güvenlik personellerine kadro verilmesini istedi.

Kadroya Geçen Özel Güvenlik Görevlileri Sendikal Haklarını Kullanırken İşkolu Sorumları Yaşıyor.

TYP Kapsamındaki Güvenliklerin Umudu Başka Bahara!

Girgin açıklamasında, “Ülkemizde yaklaşık 360 bin güvenlik işçisi var. Güvenlik işçileri iş kolu tespitinde sorunlar yaşıyor. Güvenlik iş kolları dışında genel hizmet işçisi, büro elemanı gibi başka iş kollarında tescilleniyorlar. Bu durum işçilerimizi sendikal güvenceden ve toplu sözleşme haklardan mahrum bırakıyor. Bu adaletsizliği giderecek adımlar atacak mısınız? Güvenlik işçilerinin maaşlarındaki farkları kaldırarak gelir adaletsizliğini giderecek misiniz? Pandemi koşullarında görev yapan özel güvenlik işçilerine yönelik bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz? Toplum yararına çalışan güvenlik işçileri de daimi işçi olarak çalışmak istiyor. TYP’lileri daimi işçi statüsüne alacak mısınız? Özel güvenlik işçilerinin grev hakkının uluslararası sözleşmelerde çizilen çerçeveye uygun şekilde düzenlenmesini düşünüyor musunuz? Özel güvenlik işçilerine yönelik yeni bir işçi sağlığı ve iş güvenliği düzenlemesi yapmayı düşünüyor musunuz?” dedi.

Muğla Millet Vekili Süleyman Girginin sorularına İçişleri Bakanı bir Cevap vermedi. Görülüyor ki ufukta TYP’ li olarak çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine Kadro Ufukta Görünmüyor. Bir başka Değişle TYP’li Özel Güvenlik görevlilerinin Kadro umutları başka bahara kaldı.

Okullarda TYP kapsamında çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Pandemi nedeniyle okulların kapanması ile başka Kamu Kurumlarında çalıştırılıyor. Geçi İşçi statüsünde çalıştırılan TYP’ li Özel Güvenlik Görevlileri uzun zamandır kadro taleplerini dile getirmeye çalışıyorlar. Fakat sesleri Hükümet tarafından pek duyulmadı. Bu güne Kadro konusunda hiçbir çalışma yapılmadı TYP’ li Özel Güvenlik Görevlilerinin Mağduriyetleri daha uzun zaman devam edeceğe benziyor. Güvenliğin Sesi Olarak TYP’ li Özel Güvenlik Görevlilerinin Kadro taleplerinin biran önce gerçekleşmesini temenni ediyoruz. Güvenliğin Sesi Haberi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir