Özel Güvenlik Görevlisi Korana’dan Hayatını Kaybetti!

Denizli’de Büyükşehir Belediyesi Şirketi Beltaş’da Görev Özel Güvenlik Görevlisi Korona Virüsten Hayatını Kaybetti.

Özel Güvenlik Görevlisi Korana'dan Hayatını Kaybetti!

 Özel Güvenlik Görevleri Arasında Korona Virüsten Hayatını Kaybedenlerin Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor.

Özel Güvenlik Görevlisi Korana’dan Hayatını Kaybetti!

Koronavirüs can almaya devam ediyor. Kovid-19 testi pozitif çıkan Özel Güvenlik görevlisi tedavi gördüğü hastanede koronavirüs’den dolayı hayatını kaybetti.

BELTAŞ bünyesinde semt pazarlarında özle güvenlik görevlisi olarak çalışan 45 yaşındaki Sedat Çelik, yakalandığı koronavirüs hastalığı nedeniyle Özel bir hastanede tedavi altına alındı. Yoğun bakı ünitesinde 10 gündür hastalıkla mücadele eden Çelik, tedavilere cevap vermeyerek bugün hayatını kaybetti.

Evli ve iki çocuk babası olan Sedat Çelik’in Anafartalar Mahallesi’ndeki evine acı haber ulaştı. Çelik’in ölüm haberi ailesi, yakınları ve sevenlerini yasa boğdu.

Çelik’in cenazesi Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi, Bilgiç Mahallesi’nde toprağa verileceği öğrenildi.

Özel Güvenlik Görevlilerine Acil Koruyucu ekipman verilmeli.

Özel Güvenlik Görevlisi Korana’dan Hayatını Kaybetti!

Pandemi sürecinde Risk gruplarının başında gelen Sağlık çalışanları ve Özel Güvenlik görevlileri gerekli tedbirler alınmadığından hayatlarını kaybetmeğe devam ediyorlar. Güvenliğin Sesi Haber sitesi olarak; Özellikle özel güvenlik görevlilerinin koruyucu ekipman olmadan çalıştığını ifade ederek yetkilileri göreve davet etmememize rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını üzülerek görüyoruz. Halbuki Özel Güvenlik Görevlilerinin cam kabinlerde çalışmalarını, Koruyucu ekipmanlarla çalıştırılmalarını defalarca dile getirmemize rağmen maalesef bu tedbirlerden hiçbiri alınmadı. Birçok Özel Güvenlik Görevlisi Kalabalık gruplarla direk temas ettiği halde maske bile bulamıyor. Birçok kuruluş maske bile vermiyor halbuki Özel Güvenlik Görevlileri Hayatın her yerinde yaşamımızı kolaylaştırmak için görev yapıyor.

Yıllardan beri Özel Güvenlik Görevlilerine Şiddetin önlenmesi Görevi Başında hayatını kaybedenlere şehitlik hakkı verilmesi talepleri tozlu raflarda beklemektedir.

Öncelikle bu pandemi döneminde Kovid-19’un Sağlık Çalışanları ve Özel Güvenlik görevleri açısından  Meslek Hastalığı olarak kabul edilmesi sayısı yüzbinlere varan Özel Güvenlik Görevlisinin talebidir. Kaynak: D20HA

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir