Özel Güvenlik Görevlileri Sınavların Ertelenmesini İstiyor!

13 Aralıkta Yapılacak Özel Güvenlik Sınavlarının Ertelenmesi İstendi!

Özel Güvenlik Görevlileri Sınavların Ertelenmesini İstiyor!

MEB ve ÖSYM Sınavları Ertelerken İçişleri Bakanlığının Sınavların Yapılmasında Israr Etmesi Tepkiyle Karşılandı.

Özel Güvenlik Görevlileri Sınavların Ertelenmesini İstiyor!

Pandemi nin pik yaptığı bu günlerde Ülke genelinde Cuma’dan Başlayarak Sokağa Çıkma yasağı uygulanırken İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığının 13 Aralıkta yapılacak Sınavları; Ertelememesinin Birçok Özel Güvenlik Görevlisini ve Özel Güvenlik adayını mağdur edeceği belirtildi.

ÖZTÜM GÜÇLÜ GÜVENLİK VE SAVUNMA İŞÇİLERİ SENDİKASI Genel Başkanı Soner Güney Özel Güvenlik Daire Başkanlığına verdiği dilekçede; “Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de her alanda birçok kısıtlamaya gidilirken; Okulların uzaktan eğitimde olduğu ve Milli Eğitim Bakanlığınca bütün sınavlar etlendiği halde; 13 Aralık 2020 günü yapılacak olan Özel Güvenlik Sınavının ertelenmesi hakkında herhangi bir paylaşım yapılmaması Özel Güvenlik sınavına girecek adaylar arasında ciddi tedirginlik ortaya çıkarmıştır.

Öztüm Güçlü Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası olarak Koronavirüs kapsamında ulaşım ve sağlık yönünden ciddi tehlikeler olduğundan13 Aralık 2020 günü yapılacak olan Özel Güvenlik sınavının daha sağlıklı bir zamanda yapılmasını talep ediyoruz.

Bu konuda gerekli çalışmaların ve düzenlemenin biran önce yapılmasını ve adaylara bildirilmesini arz ederiz.” İfadelerine yer verildi.

Sınavların İptali Meclise Taşındı.

Özel Güvenlik Görevlileri Sınavların Ertelenmesini İstiyor!

Özel Güvenlik Görevlileri Sınavların Ertelenmesini İstiyor!

Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Konçuk twitter Üzerinden yaptığı paylaşımda ” Sendikanın ertelenmesi talebine, İçişleri bakanı binlerce kişinin gireceği Özel Güvenlik sınavını yapacakmış. Hafta sonu ulaşım yasağından kaynaklı  sıkıntı, salgın dikkate alınmalıdır. Herkesin arabası yok! Köyden şehre nasıl dönülecek?” Bu konuya dikkat çekerek İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan Sınavların ertelenmesini istedi.

Haber Sitemizi Arayan Özel Güvenlik adayları Günlerdir Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız ve İçişleri Bakanımız Gerekli olmadıkça evlerinizden çıkma uyarısı yaparken; Vaka sayıları 32 binler seviyesine gelmişken Özel Güvenlik Daire Başkanlığının sınav konusundaki ısrarlarını anlamakta güçlük çekiyoruz dediler.

Güvenliğin Sesi Haber Olarak bizlerde bu salgın günlerinde sağlıklı bir sınav yabalamayacağını bir kez daha hatırlatıyoruz ve sınavların ileriki bir tarihte yapılmasını Özel Güvenlik Görevlileri ve Sınava girecek adaylar adına talep ediyoruz.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir