Kimsenin Yapamadığını Küçük bir Sendika Yaptı!

Barajı Aşan Binlerce Üyesi Olan Sendikalar Dururken; ÖZTÜM Güçlü Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası 13 Aralık 2020 Tarihinde Yapılacak Özel Güvenlik Sınavını Ertelettirdi.

Kimsenin Yapamadığını Küçük bir Sendika Yaptı!

ÖZTÜM Güçlü Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Soner Güney; Büyüklükleri ile Övünen Sendikalar Sadece Aidat Toplarken Bizler Özel Güvenlik Görevlilerinin Yenileme ve Özel Güvenlik Adaylarının Temel Eğitim Sınavını Erteletmek için uğraşıyorduk.

Kimsenin Yapamadığını Küçük bir Sendika Yaptı!

ÖZTÜM GÜÇLÜ GÜVENLİK VE SAVUNMA İŞÇİLERİ SENDİKASI Genel Başkanı Soner Güney; “Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de her alanda birçok kısıtlamaya gidilirken; Okulların uzaktan eğitimde olduğu ve Milli Eğitim Bakanlığınca bütün sınavlar etlendiği halde; 13 Aralık 2020 günü yapılacak olan Özel Güvenlik Sınavının ertelenmesi hakkında herhangi bir paylaşım yapılmaması Özel Güvenlik sınavına girecek adaylar arasında ciddi tedirginlik ortaya çıkarmıştır.

Öztüm Güçlü Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası olarak Koronavirüs kapsamında ulaşım ve sağlık yönünden ciddi tehlikeler olduğundan13 Aralık 2020 günü yapılacak olan Özel Güvenlik sınavının daha sağlıklı bir zamanda yapılmasını talep ediyoruz.

Bu konuda gerekli çalışmaların ve düzenlemenin biran önce yapılmasını ve adaylara bildirilmesini arz ederiz.” Yazılı bir Dilekçeyi Özel Güvenlik Daire Başkanlığına verdiklerini ifade ederek Özel Güvenlik sınavına girecek tüm adayların talebi doğrultusunda çalıştıklarını ifade etti.

Soner Güney Açıklamasında Özel Güvenlik Adayları öncelikle Barajı aşan binlerce üyesi olan Medyada boy gösteren Sendikalara müracaat ettiklerini; fakat bu sendikaların duyarsız kaldıkları için kendilerinden yardım istediklerini anlattı. Güney Açıklamasında kendilerinin olayın üzerine giderek gerek Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına dilekçe vererek olayın çözümü için çalışma başlattıkları söyledi. Diğer bir yandan konuyu TBMM sine taşıdıklarını birçok Milletvekiline Konuyu ilettiklerini söyledi.

13 Aralık 2020 Tarihinde Yapılacak Temel Özel Güvenlik ve Yenileme Sınavları Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca İleriki Bir Tarihe Ertelendi.

Kimsenin Yapamadığını Küçük bir Sendika Yaptı!

ÖZTÜM GÜÇLÜ GÜVENLİK VE SAVUNMA İŞÇİLERİ SENDİKASI Genel Başkanı Soner Güney; Gerek Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı gerekse TBMM’ inde yaptıkları Girişimin Sonuç verdiğini söyledi. Güney Adı Büyük Kendi Kendi Küçük Özel Güvenlik Görevlilerine tepeden Bakan Sendikaların yapamadığını biz yaptık dedi.

Kimsenin Yapamadığını Küçük bir Sendika Yaptı!

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı 08.12.2020 Tarihinde yayınladığı bir yazı ile; ” İçişleri Bakanlığının yayınladığı yazılarla Koronavirüs (Covid-19) salgınının son dönemde yayılımında tüm Dünya’da ve özellikle Avrupa’da hızlı bir atış yaşadığı ve Ülkemizde de vaka ve hasta sayılarında yükseliş görüldüğü; Bu nedenle salgının toplum sağlığı ile kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla yeni kısıtlama ve tedbirlerin uygulamaya geçirildiği belirtilmiştir.

Bu doğrultuda, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme koordinesinde  iş ve işlemlerle ilgili alınan tedbirler aşağıda belirtilmiş olup;

1-13.12.2020 Tarihinde yapılması planlanan Özel Güvenlik 90. Temel Eğitim ve 66. Yenileme Eğitimi sınavı Özel Güİlk Sınava Kadar Geçerli Sayılacakvenlik Denetleme Başkanlığınca daha sonra bildirilecek ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Ertelenen Sınavlar Nedeniyle Özel Güvenlik Görevlilerinin Kimlik Geçerlilik Süreleri Yapılacak İlk Sınava Kadar Geçerli Sayılacak!

2-Ertelenen Sınavlar nedeniyle kimliği yenilenmeyen Özel Güvenlik görevlilerinin kimlik geçerlilik süreleri yapılacak olan ilk sınava kadar geçerli sayılacak, haklarında adli ve idari işlem yapılmayacak, bu kapsamda olup ‘ta ÖGNET ten bildirimi yapılmayan Özel Güvenlik Görevlilerinin fiziki bildirimleri kabul edilecektir.” Denilmiştir.

Haber Sitemizin ‘de takipçisi olduğu Özel Güvenlik 90. Temel Eğitim Sınavı ve 66. Yenileme Eğitim sınavının Ertelenmesi Özel Güvenlik camiasında sevinçle karşılandı.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir