Hastane Çalışanı Güvenlik Koronadan Hayatını Kaybetti!

İşverenlerin Korona Döneminde Özel Güvenlik Görevlilerinin PCR  Testi, Hijyen ve Maske Harcamalarının 10 Milyonu Bulduğunu Açıkladığı Gün; Hatay’da Bir Özel Güvenlik Görevlisi Kovid’den  Hayatını Kaybetti.

Hastane Çalışanı Güvenlik Koronadan Hayatını Kaybetti!

Hastane Çalışanı 34 yaşında koronadan hayatını kaybetti.

Hastane Çalışanı Güvenlik Koronadan Hayatını Kaybetti!

Tüm dünyayı etkileyen korona salgınında, yüzde 125’lik vaka artışının yaşandığı Hatay’da genç yaşta hayatını kaybeden özel güvenlik görevlisi, sevenlerini yasa boğdu. Özel Güvenlik İşverenleri Derneği Başkanı; Levent Güler Açıklamalar Yaparak Özel Güvenlik  İşverenlerinin Özel Güvenlik görevlilerinin Kovid-19 dan Korunması için 10 milyon Lira harcadığını açıkladıktan 1 gün sonra Gencecik bir Özel Güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.

İskenderun Devlet Hastanesinde Özel Güvenlik görevlisi olarak çalışan Ömer Faruk Bodur, Covid-19 tedavisi gördüğü ve yıllardır görev yaptığı hastanede yaşam mücadelesini kaybetti. Herhangi bir kronik hastalığı olmadığı öğrenilen Bodur, yoğun bakımda tedavi görüyordu. Genç yaşta Covid-19 nedeni ile Bodur’un yaşamını yitirmesi mesai arkadaşlarını ve sevenlerini derin üzüntüye boğdu.

Özel Güvenlik Görevlilerine Acil Koruyucu ekipman verilmeli.

Hastane Çalışanı Güvenlik Koronadan Hayatını Kaybetti!

Pandemi sürecinde Risk gruplarının başında gelen Sağlık çalışanları ve Özel Güvenlik görevlileri gerekli tedbirler alınmadığından hayatlarını kaybetmeye devam ediyorlar. Güvenliğin Sesi Haber sitesi olarak; Özellikle özel güvenlik görevlilerinin koruyucu ekipman olmadan çalıştığını ifade ederek yetkilileri göreve davet etmememize rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını üzülerek görüyoruz. Halbuki Özel Güvenlik Görevlilerinin cam kabinlerde çalışmalarını, Koruyucu ekipmanlarla çalıştırılmalarını defalarca dile getirmemize rağmen maalesef bu tedbirlerden hiçbiri alınmadı. Birçok Özel Güvenlik Görevlisi Kalabalık gruplarla direk temas ettiği halde maske bile bulamıyor. Birçok kuruluş maske bile vermiyor halbuki Özel Güvenlik Görevlileri Hayatın her yerinde yaşamımızı kolaylaştırmak için görev yapıyor.

İddialarına Karşın Güvenlik İşverenler Deneği GÜSOD Başkanı Levent Güler; GÜSOD üyesi Şirketlerin Pandemi Döneminde Özel Güvenlik Görevlileri için PCR testi ve Koruyucu ekipman malzemeleri için 10 milyon Lira Harcadıklarını açıkladı. Halbuki neredeyse Kovid-19’dan ölenlerin sayısı Sağlık çalışanlarının ardından 2. Sırada. Bu kadar harcamaya karşın Halen Kovid-19’dan Özel Güvenlik Görevlilerinin Hayatları kaybetmesinin nedeni sorgulanmalıdır.

Yıllardan beri Özel Güvenlik Görevlilerine Şiddetin önlenmesi Görevi Başında hayatını kaybedenlere şehitlik hakkı verilmesi talepleri tozlu raflarda beklemektedir.

Öncelikle bu pandemi döneminde Kovid-19’un Sağlık Çalışanları ve Özel Güvenlik görevleri açısından  Meslek Hastalığı olarak kabul edilmesi sayısı yüz binlere varan Özel Güvenlik Görevlisinin talebidir.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir