Yüzdelik Davalar Rant Kapısı Mı Oldu?

Güvenlik-İş Sendikası Baş Hukuk Müşaviri Levent Atabay 696 Sayılı KHK İle Kadroya Geçenlerin Yüzdelik Davalarının Rant Kapısına Dönüştüğünü İddia Etti.

 

 

Av. Levent Atabay’ın Açıklamalarından Sonra Sosyal Medyada Levent Atabay’a Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü.

Yüzdelik Davalar Rant Kapısı Mı Oldu?

Yüzdelik Davalar Rant Kapısı Mı Oldu?
Güvenlik-İş Sendikası Baş Hukuk Müşaviri Levent Atabay Yayınlamış olduğu bir Video ‘da 696 Sayılı KHK ile Kadroya geçen işlerin Davalarının ranta dönüştüğünü iddia etti Levent Atabay Açıklamalarında;
Hak-İş konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası’nın; Resmi sitesinde açıklama yaptığını  kendilerinin açtığı davaları örnek gösterip kendi Avukatlarının davalarını takip edebileceğini söyleyerek dava dosyası topladıklarını iddia etti.
KHK ile Kadroya geçenlerin 2 nisan 2018′ de kadroya geçerken; Kadroya geçenlere bireysel iş sözleşmesi imzalatıldı bu sözleşmelerde bazı kurumlar asgari ücretin farkını yazdı  bazıları boş bıraktı. Bazıları hiç sözleşme yapılmadan kadroya geçirildi daha sonra ÇSGB bir genelge yayınladığı Söyleyerek; Kendilerinin kurumlara bu genelgeye uymamaları için uyardık. Fakat asgari ücret Farkları ödenmedi bizde davaları açmak için bir kaç ay ara verelim dedik dava miktarı açısından değer kazansın istedik. Daha sonra davaları açmaya başladık biz sessiz sakin giderken bu yayıldı duyuldu ifadelerine yer verdi.

“Asıl Karmaşa Bu İşin Ranta Dönüşmesiydi ve Bazı Milletvekillerinin Sahaya İndiğini Bu İşin Bir Pazara Dönüştüğünü Duyduk.”

Yüzdelik Davalar Rant Kapısı Mı Oldu?

Levent Atabay çektiği Videoda; Bu işin Ranta dönüştüğünü Bazı Milletvekillerinin sahaya indiğini bu işin bir rant pazarına dönüştüğünü anlattı. Kendilerinin Yargıya Müdahale edileceğinden korktukları için bu işi sessiz bir şekilde götürdüklerini söyleyerek; Başka Avukatlarında davaları almasıyla birlikte Yargıtay’ın Davalar ‘ın Reddi yönünde karar verdiğini iddia etti. Atabay Bu iş Dallanıp budaklanmasaydı her şey farklı olabilirdi dedi.

Atabay Davarı Bireysel vekaletname ile aldığını Sendika adına Dava almadığını iddia etti. Atabay Ayrıca Daha Önce açtığı Davalardan Feragatlerde Kendisinin Vekalet ücretinin Güvenlik-İş Sendikasınca karşılandığını ifade etti.

Ben bu davaları toplarken sendikamı hiç karıştırmadım davalarımı bireysel olarak aldım
Sayın Avukat bey yüzdelik davalarının ranta dönüştüğünü söylüyor.
Bende diyorum ki!
Hayır, bu iş ranta dönüşmedi; bu davalarda sizler sessiz sakin giderken bile bu işin içinde zaten rant kaygısı vardı. Bunu da Avukat bey kendi ağzı ile zaten itiraf ediyor.
Şimdi diğer sendikalar ve Avukatlarda bu pastadan payını almak isteyince zoruna gitmiş olmalı ki böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmiş.
Farkında mıdır bilmem ama şu an Hukuk Müşavirliğini yaptığı GÜVENLİK-İŞ SENDİKASI yöneticilerinin de ipliğini pazara çıkarmış oldu. Bir anlamda bizim haklılığımızın bir ispatı niteliğinde bir açıklama yapmış.

Kimler Rant Tezgahını Kurdu?

Yüzdelik Davalar Rant Kapısı Mı Oldu?

Güvenlik-İş Sendikası Baş Hukuk Müşaviri Levent Atabay’ın Açıklamaları üzerine Güvenlik-İş Sendikası Kurucusu ve Geçen Dönem Genel Başkan adayı olan Hasan Çiydem sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu.
Hasan Çiydem;
“Ne diyeyim? Ağzına sağlık.
İşçinin emeğini alın terini  tezgahlayıp satışa süren feraset yoksulu Sendika yöneticileri var oldukları sürece; Bunlar ne ilk ne de son olacak.” İfadelerine Yer verdi. Ayrıca Çiyden şu soruları Sordu:
“Levent Bey’in hukuk müşavirliğini yaptığı sendikanın  yöneticileri bu işten kaç TL rant elde ettiler?
Güvenlik-İş Sendikasında Kimler Komisyon Karşılığı Dosya topladılar?
Sayın Avukat Bey Sizin adınıza ücreti karşılı dosya toplayanlar oldu mu? Bunlar kim? Açıklayın ‘da bizlerde bilelim.
Bu RANT tezgahını kimlerin kurduğunu? Açıklayacak mısınız? Çünkü İnsanları Zan altında bırakıyorsunuz.
Bir de bu konuya bazı Milletvekilleri müdahil oldu diyorsunuz.
Kimler bu işçilerin emeğinden rant elde etmek isteyen Milletvekilleri? Açıklanması ve kamuoyuna aydınlatılması gerekir,  aksi halde bütün TBMM’ni ve Milletvekillerini zan altında bıraktığınızın farkında mısınız?” İfadelerine yer verdi.
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir