Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Korona virüsü tedbirleri kapsamında yılbaşında yurt genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Sokağa Çıkma Yasağı 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak, kesintisiz olarak 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar devam edecek.

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

İçişleri Bakanlığının genelgesinde yasak ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

“Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, 1 Ocak 2021 Cuma gününün resmi tatil olması da göz önünde bulundurularak; 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den başlayacak, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.” Şeklinde ifadelere yer verildi.

Balıkçılar Da Genelgeye Eklendi.

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

İçişleri Bakanlığı, daha önceki genelgelerde yer vermediği balıkçıların da artık yasak olduğu günlerde saat 10.00 ile 17.00 arasında açık olacağını duyurdu. Buna göre balıkçılarda Sokağa çıkma kısıtlamasında açık olacak.

Market, manav, kuruyemişçi ve balıkçılar 10.00 ile 17.00 saatleri arasında açık olacak ve vatandaşlar araç kullanmamak kaydı ile bu işletmelerden alışveriş yapabilecek.

Özel Güvenlik Görevlileri Yasak Kapsamı Dışında Olacak

Daha önceki genelgelerde olduğu gibi Özel Güvenlik görevlileri yine sokağa çıkma kısıtlamalarında kapsam dışında olacaklar. Özel Güvenlik görevlileri işlerine gidiş gelişlerde kimliklerini ibraz etmek suretiyle çalıştıkları işyerine gidebilecekler. Özel Güvenlik görevlilerinin kapsam dışında olmasına karşın bazı Güvenlik güçlerinin Özel Güvenlik görevlilerine ceza yazdığı iddia edildi. Özel Güvenlik Görevlilerinin yasa gereği Kolluk güçlerine yardımcı bir görev yaptıklarını ifade eden Özel Güvenlik görevlileri bu şekilde genelgeye aykırı hareket edenlerin tespit edilerek uyarılması gerektiğini ifade ettiler.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir