Yılbaşı Öncesi Özel Güvenlik Görevlileri Denetlenecek!

Yılbaşı öncesi 6 büyükşehirde özel güvenlik personeli denetlenecek

Yılbaşı Öncesi Özel Güvenlik Görevlileri Denetlenecek!

Yeni yıl öncesinde Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir’de Özel Güvenlik Personeline Yönelik Denetim Yapılacak.

Yılbaşı Öncesi Özel Güvenlik Görevlileri Denetlenecek!

Emniyet Genel Müdürlüğünden (EGM) yapılan açıklamaya göre, 31 Aralık perşembe 21.00’de başlayacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde alışveriş merkezleri, otogar, gar, yüksek hızlı tren garları ve vapur iskeleleri denetlenecek.

Bu alanlarda, mevcut özel güvenlik uygulamaları ile alınan koruma ve güvenlik tedbirlerinin yeterliliği, görev yapan özel güvenlik görevlilerince sunulan hizmet kalitesinin artırılması ve özel güvenlik görevlilerinin yetki, görev ve sorumlulukları, alınan ve alınması gereken tedbirlerde farkındalık yaratılması amacıyla, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir’de Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında görevli polis başmüfettişlerince inceleme ve denetim gerçekleştirilecek.

Alışveriş Merkezleri, Otogar, Gar, Yüksek Hızlı Tren Garları ve Vapur İskelelerinde Faaliyet Gösteren Özel Güvenlik Görevlileri Denetlenecek.

Yılbaşı Öncesi Özel Güvenlik Görevlileri Denetlenecek!

Bu alanlarda yapılacak olan yapılacak olan denetimler özellikle, Özel Güvenlik Uygulamaları ile Koruma Güvenlik tedbirlerinin; Verilen Hizmetlerin kalitesini artırmayı amaçladığı belirtildi. Denetimlerin Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında görevli Polis Baş Müfettişlerince gerçekleştirileceği ifade edildi. Denetimler Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya ve Bursa büyükşehirlerinde gerçekleştirileceği açıklandı.

Yapılacak Denetimlerin Yeni Yıl Öncesinde Farkındalık yaratmak amacıyla Özel Güvenlik Personeli ve Özel Güvenlik Şirketlerini kapsayacak şekilde yapılacağı açıklandı. Kaynak : AA

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir