Özel Güvenlik Görevlisi Çalıştığı Bankayı Soydu!

Güvenlik görevlisi çalıştığı bankadan çaldığı 4.5 milyon lirayla Ukrayna’ya kaçtı

Özel Güvenlik Görevlisi Çalıştığı Bankayı Soydu!

Sivas’ta özel bir banka şubesinde 15 yıldır güvenlik görevlisi olarak çalışan M.Ç. çaldığı 4.5 milyon lirayla Ukrayna’ya kaçtı.

Özel Güvenlik Görevlisi Çalıştığı Bankayı Soydu!

Olay, geçen hafta Sivas kent merkezindeki özel bir banka şubesinde yaşandı. Banka şubesinde 15 yıldır Özel Güvenlik görevlisi olarak çalışan M.Ç., iddiaya göre sahte imza kullanarak müşterilerin hesabından 3,5 milyon lirayı zimmetine geçirdi.

Özel Güvenlik Görevlisi Çalıştığı Bankayı Soydu 3,5 Milyon Lira İle Ukrayna’ya kaçtı.

Kendisinde bulunan anahtarla bankanın kasasından da 1 milyon lira çalan M.Ç., toplam 4,5 milyon lira ile kayıplara karıştı. Banka yetkilileri durumu fark ettikten sonra polise bildirdi. Polis ekipleri şüpheliyi yakalamak üzere harekete geçerken M.Ç.’nin Ukrayna’ya kaçtığı belirlendi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Özel Güvenlik Görevlilerinin Çalıştıkları Bankaları soyması kamuoyunda Özel Güvenlik görevlilerinin durumunu gündeme getirdi. Özel Güvenlik sektör yetkilileri, suçun bireyselliğine dikkat çekerek her meslek grubunda çürük elmaların bulunabileceğine dikkat çekerek bu tür olayları Tüm Özel Güvenlik Çalışanlarına mal etmemek gerektiğini dile getirdiler.   Kaynak: DHA

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir