kovid-19 İle Mücadelenin Özel Güvenlik kahramanları!

Yeni Tip Koronavirüsle Mücadelede Özel Güvenlik görevlileri Ön Safta Yer Alıyor!

Güvenliğin Sesi Haber

İş yükü ve Sorumlulukları Artmasına Rağmen; Toplum Sağlığı İçin Salgın Sürecinde  büyük bir özveriyle mücadele ediyor.

kovid-19 İle Mücadelenin Özel Güvenlik kahramanları!

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  nedeniyle milyonlarca insanın evine kapandığı; Aile bireyleriyle dahi temastan kaçındığı süreçte ülke genelinde görev yapan 320 bini aşkın Özel Güvenlik görevlisi; Alışveriş merkezi, hastane, terminal gibi 90 binin üzerinde yerde büyük bir özveriyle gece gündüz demeden çalışıyor.

Kovid-19’la savaşta sağlık çalışanları ve güvenlik görevlileriyle ön saflarda yer alan bir kesim de Özel Güvenlik Görevlileri. Hastane, alışveriş merkezi, terminal gibi riskli noktalarda önemli görevler üstlenen özel güvenlikçiler, salgınla mücadelenin isimsiz kahramanları oluyor.

Özel Güvenlik ve Koruma  S.B.Ü sağlık bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Güvenlik Şefi Selami BİLE Hastanesinin özel güvenlik görevlileri, koronavirüs salgınıyla mücadelesi sürüyor dedi.

Özel Güvenlik Görevlilerinin bir kısmında maalesef Kovid-19 testi pozitif çıktı

kovid-19 İle Mücadelenin Özel Güvenlik kahramanları!

VEAH Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan özel güvenlik görevlilerinin sağlık çalışanlarıyla bir bütün olarak çalıştıkları hastaneye gelen vatandaşların ilk karşılaştıkları kişilerin özel güvenlik görevlileri olduğuna dikkat çeken Selami Bile;

Hastaların ve karantina süresini tamamlayan vatandaşların bulunduğu bir ortamda Özel Güvenlik görevlilerinin her türlü riskle rağmen  gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti.

Türkiye genelinde yapılan kontrollerde Kovid-19 testi pozitif çıkan özel güvenlik görevlilerinin de olduğunu gözlemlenirken Hastane genelinde görev yapan Güvenlik Görevlilerinin bir kısmında maalesef Kovid-19 testi pozitif çıktığı gözlemlendi. Ülke genelinde birçok Özel Güvenlik Görevlisinin Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade eden Özel Güvenlik Görevlileri; Sağlık Çalışanlarının yararlandığı meslek hastalığından Özel Güvenlik Görevlilerinin ‘de yararlandırılmasını istediler.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir