Ertelenen Özel Güvenlik Sınav Tarihleri Belirlendi!

Özel güvenlik temel ve yenileme sınav tarihleri belli oldu

Ertelenen Özel Güvenlik Sınav Tarihleri Belirlendi!

Ertelenen Özel Güvenlik 90. Temel Eğitim ve 66. Yenileme Eğitim Sınav Tarihleri Yeniden Belirlendi.

Ertelenen Özel Güvenlik Sınav Tarihleri Belirlendi!

13 Aralık 2020 tarihinde yapılması planlanan fakat Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ertelenen ÖGG 90. Temel Eğitim ve 66. Yenileme Eğitimi sınavına başvuru yapan adaylar ile 29 Ocak 2021 tarihi dahil özel güvenlik Temel ve Yenileme eğitimini tamamlayan adayların katılabileceği belirtildi.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı 08.12.2020 Tarihinde Sınavların Ertelendiğini açıklamıştı.

Ertelenen Özel Güvenlik Sınav Tarihleri Belirlendi!

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı 08.12.2020 Tarihinde yayınladığı bir yazı ile; ” İçişleri Bakanlığının yayınladığı yazılarla Koronavirüs (Covid-19) salgınının son dönemde yayılımında tüm Dünya’da ve özellikle Avrupa’da hızlı bir atış yaşadığı ve Ülkemizde de vaka ve hasta sayılarında yükseliş görüldüğü; Bu nedenle salgının toplum sağlığı ile kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla yeni kısıtlama ve tedbirlerin uygulamaya geçirildiği belirtilmiştir.

“Bu doğrultuda, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme koordinesinde  iş ve işlemlerle ilgili alınan tedbirler aşağıda belirtilmiş olup;

13.12.2020 Tarihinde yapılması planlanan Özel Güvenlik 90. Temel Eğitim ve 66. Yenileme Eğitimi sınavı Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca daha sonra bildirilecek ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Ertelenen Sınavlar nedeniyle kimliği yenilenmeyen Özel Güvenlik görevlilerinin kimlik geçerlilik süreleri yapılacak olan ilk sınava kadar geçerli sayılacak, haklarında adli ve idari işlem yapılmayacak, bu kapsamda olup ‘ta ÖGNET ten bildirimi yapılmayan Özel Güvenlik Görevlilerinin fiziki bildirimleri kabul edilecektir.” İfadelerine yer verilmişti.

Özel Güvenlik 90. Temel Eğitim ve 66. Yenileme Sınavları 29 Ocak 2021 Tarihinde Yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı İnternet Sitesinde yayınladığı duyuruda; “Özel Güvenlik 90. Temel Eğitim ve 66.Yenileme Eğitimi Sınavının 20.02.2021 Cumartesi günü yapılması planlanmıştır.

Söz konusu sınava;

13.12.2020 tarihinde yapılması planlanan ancak Koronavirüs (covid-19) tedbirleri nedeniyle ertelenen Özel Güvenlik 90. Temel Eğitim ve 66. Yenileme Eğitimi Sınavına başvuru yapan adaylar ile 29.01.2021 günü dahil Özel Güvenlik temel ve yenileme eğitimini tamamlayan adaylar katılabilecektir.” Denilmiştir.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir