Yılan Hikayesine Dönen Koronavirüs Aşısı Başladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Aşısının İlk Dozunu Kameralar Önünde Yaptırdı

Yılan Hikayesine Dönen Koronavirüs Aşısı Başladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında; TİTCK’in Koronavirüs aşısına acil kullanım onayını verdiğini ve kendisinin de ilk dozu Şehir hastanesinde vurulacağını ilan etmişti.

Yılan Hikayesine Dönen Koronavirüs Aşısı Başladı!

Bakan Koca, toplantının ardından Şehir Hastanesi’ne geçerek burada Coronavac aşısının ilk dozunu kameralar önünde yaptırdı. Bakan Koca, burada yaptığı açıklamada, normal eski hayata dönüş için herkesin aşısını mutlaka yaptırması gerektiğini söyledi.

Bakan Koca, “Tünelin sonundaki ışığı gördük. Aydınlık günlere çok daha yakınız. Herkesin aşı olmasını öneriyorum.”

BAKAN  KOCA BİLİM KURULU TOPLANTISININ ARDINDAN BİLİM KURULU ÜYELERİ İLE BİRLİKTE AŞI YAPTIRDI.

Yılan Hikayesine Dönen Koronavirüs Aşısı Başladı!

Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada;

“Bilim kurulumuzun ana gündem maddesi aşı takvimi idi. Ülkemize gelen 3 milyon aşıyı teslim aldığımızı söylemiştim. O tarihten itibaren TİTCK güvenlik testlerine başlamıştı. Bugün testler tamamlandı. Bu güvenlik testleri rutin olarak yapılmaktadır. Acil kullanım onayı vermek üzere değerlendirme yapabilmek için faz3 çalışması devam eden aşının yeterince güvenli olduğu anlaşılmıştı. Bugün akşam saatlerinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumumuz onayı verdiğini duyurmuştur. Güvenlik esaslarından ödün vermeden titizlikle çalışan personelimize, bilim insanlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Aşının kullanıma başlayabilmesi için çok emek verdiler. İlk aşıyı kendimin yaptıracağını ilan etmiştim. Birazdan huzurlarınızda bilim kurulu üyelerimizden hastalığı geçirmemiş ya da gönüllü olarak aşılanmamış olanlar ile ilk aşıyı olacağız. Yarından itibaren tüm Türkiye’de sağlık çalışanlarımızın aşılanmasına başlanacaktır. Vatandaşlarımız aşılama programının seyrini web sayfası üzerinden takip edebileceklerdir. Aşılama programının şeffaf yürütülmesi en büyük önceliğimizdir. Tedarik planına uygun şekilde aşılanacak kişiler kendilerine sıra geldiğinde haber alacak, randevu alarak aşılamaya gidecektir. Aşı çalışmalarında devlet büyüklerimizin de aşılanmasını bilim kurulu yararlı buldu. Aziz vatandaşlarım bugün bizi bir yıl boyunca yıpratan her hanemize temas eden küresel salgının yıkıcı etkisini bitirmek üzere başlattığımız yeni dönemin ilk günüdür.”

Ülke Genelinde Yarından İtibaren Sağlık Çalışanlarına Aşı Yapılmaya Başlanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim kurlu Üyeleri bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde Ankara Şehir Hastanesine gelerek Kameralar önünde aşılarını yaptırdılar. Bakan Koca Aşı sonrasında yaptığı açıklamada; Yarından itibaren Tüm Yurtta Sağlık Çalışanlarının Aşılama çalışmasına başlanacağını söyledi. Bakan koca ayrıca En kısa sürede Devlet Büyüklerinin de topluma örnek olması açısından aşı olacaklarını açıkladı. Bakan Aşıların üzerinde kare kod olacağını ifade ederek buna göre sadece her aşının sırası gelen vatandaşların İsmine göre yapılacağını söyledi.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir