Eski Özel Güvenlikten PTT Merkezinde Vurgun!

Eski Güvenlik Görevlisi Ş.H Veznedar Olarak Çalıştığı Antalya Güllükte Bulunan Ptt Merkezinde Büyük Vurgun Yaptı.

Eski Özel Güvenlikten PTT Merkezinde Vurgun!

 

Ş.H’nin Eskiden 2495 Sayılı Yasaya Göre Özel Güvenlik Görevlisi Olarak Çalışırken; Veznedar Kadrosu ile Antalya PTT merkezinde Çalıştığı İddia Edildi.

Eski Özel Güvenlikten PTT Merkezinde Vurgun!

Eski Özel Güvenlik Görevlisi Ş.H 2495 Sayılı Yasaya Göre Özel Güvenlik Kadrosunda Memur Olarak çalışırken Özel Güvenliğin Özelleştirilmesinden Sonra Antalya PTT Merkezinde Veznedar olarak çalışmaya başladığı iddia edildi. Ş.H nın Antalya Güllük Ptt Merkezinde Veznedar olarak Çalışırken Türk Haber-Sen Sendikasının ‘da Şube Başkan Yardımcılığını yaptığı ortaya çıktı.

Ş.H nin Antalya Güllük Ptt Merkezinde Veznedar Olarak Çalıştığı, Ptt tarafından Yapılan Fatura Tahsilatlarının Hesaplara yatırmayarak zimmetine geçirdiği; Yine Veznedeki 350 Bin TL yi alarak kayıplara karıştığı iddia edildi.

Eski Özel Güvenlikten PTT Merkezinde Vurgun!

Güvenlik Kamerasında Telefonun Sim Kartını Çıkarıp Atmış

Eski Özel Güvenlikten PTT Merkezinde Vurgun!

Ş.H nin Güllük Ptt Merkezinden ayrılmadan telefonun sim kartını çıkarıp attığı ve Perşembe Günü Öğleden Sonra Kayıplara karıştığı iddia edildi. Sim kartın atılma anının Güvenlik kamerasına’ da yansıdığı ve incelemenin devam ettiği iddia edildi. Antalya Güllük Ptt Merkezindeki Vurgunun boyutları araştırılırken İsmini Vermek istemeyen bir yetkili Vurgunun boyutunun 2.5-3 milyon TL arasında olabileceğini söyledi. Ptt Yetkilileri ve Emniyetin konuyla ilgili araştırmasının devam ettiği ileri sürüldü.

Ş.H nin Kredi Kartını ödeyemeyen bazı samimi olduğu Özel Güvenlik Görevlisi arkadaşlarına tahsilatı yapılan fatura paralarından verdiği ve bu kişilerinde bu parayı kredi kartını ödeyip yine kredi kartından çekerek Ş.H ya verdikleri iddia ediliyor.

Ptt Merkezinde MEVKUF Kargoları Kendine Yakın Özel Güvenlik Görevlilerine İhalesiz verdiği İddia Ediliyor

Ş.H nin  Ptt Müdürlüklerine gelen ve alınmayan kargoların (MEVKUF) kargoların belirli bir bekleme süresi içinde alınmadığı takdirde kurum tarafından bunların ihale ile satışa çıkarıldığı ve Kuruma gelir kaydedilmekte idi; Fakat Ş.H ve arkadaşlarının bazı kaliteli malları kendilerine aldıkları kalanların ise ihale edildiği iddia ediliyor.

Ş.H nin ayrıca Ptt den Emekli olmuş bazı kişilerle bir yapı kooperatifinde yöneticilik yaptığı’ da iddialar arasında.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

7 thoughts on “Eski Özel Güvenlikten PTT Merkezinde Vurgun!

  1. Habercilik gereği Haber kaynağımızı Paylaşamıyoruz.
   Yalnız Ptt Antalya Merkezinin Bir açıklaması olursa seve seve yayılacağımızı İfade etmek isteriz haberimizde geçenler İddiadır. Tarafınızdan yapılacak açıklamalar aynen yayınlanacaktır. Teşekkürler

 1. Değerli Güvenliğin Sesi Okurlarımız; Haber sitemizde yapılan Antalya Güllük PTT merkezinde Yaşananların haberinin yapılması bazı çevreleri rahatsız etmiş, Özellikle de Güvenlik-İŞ sendikası yöneticilerini olsa gerek Haber sitemiz karalamak için; “.. Güvenliğin Sesi Haber Sitesi diye bir haber sitesi yaptığı haberinde Güvenlik Görevlisi Arkadaşları arkasından bıçaklamış…………….Ptt de Güvenlik Görevlisi Vurgun yapmış …..” diye yorumda bulunmuştur.

  ÖNCELİKLE ŞUNUN BİLİNMESİ İSTERİZ BİZ ÖZEL GÜVENLİĞİN DİBİNE KADAR YANINDAYIZ.
  HABERİMİZDE ESKİ ÖZEL GÜVENLİK DENİLMİŞTİR. BİR KERE HER MESLEKTE İŞİNİ HAKKIYLA YAPAN EMEĞİ İLE GEÇİNENLER OLDUĞU GİBİ MESLEĞİNİN GEREĞİNİ YAPMAYANLARDA MEVCUTTUR. BİZ GERÇEKTEN MESLEĞİNİ BİLHAKKIN YAPAN İŞİNİ SEVEN GECE GÜNDÜZ EMEĞİ İÇİN ÇALIŞANLARIN HEP YANINDA OLDUK YİNEDE YANINDAYIZ.
  AMA HIRSIZLIK YAPAN ÇALIŞTIĞI BANKAYI SOYAN VEYAHUTDA ÇALIŞTIĞI İŞ YERİNİ DOLANDIRANLARIN HER ZAMAN KARŞISINDA OLDUK YİNE KARŞISINDA OLACAĞIZ OLACAĞIZ. EĞER HABERİMİZ DEKİ OLAY BÖYLE OLMAMIŞSA BİZ HABERİMİZİ KALDIRMAK VE KURUMDAN GELECEK BEYANI OLDUĞU GİBİ YAYINLAMAK GÖREVİMİZDİR.
  BİZİ ELŞTİRENLERİN ÖNCELİKLE KENDİLERİNE BAKMALARINI ÖNERİRİZ KENDİ ÜYESİNİ ŞİKAYET EDİP SÜRDÜREN SENDİKA BAŞKANINIZA BAKACAKSINIZ. ÜYESİNİ TEHDİT EDEN ŞUBE BAŞKANINIZA BAKACAKSINIZ.

  GÜVENLİĞİN SESİ HERZAMAN ÖZEL GÜVENLİKLERİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.
  ÖZEL GÜVENLİĞİN ŞEHİTLİK HAKKINI SAVUNACAĞIZ
  ÖZEL GÜVENLİĞİN YENİLEME EĞİTİMLERİNİN KALDIRILMASI İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
  TYP Lİ ÖZEL GÜVENLİĞİN KADROYA GEÇMESİ İÇİN MÜCADELE EDCEĞİZ.
  KİT’ LERDE ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİKLERİN KADROYA GEÇMESİ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ,

  ÖZEL GÜVENLİĞE İHANET EDEN SENDİKALARIN, HAİNLERİN, HIRSIZLARIN VE BUNU YAPAN KİM OLURSA OLSUN KARŞISINDA OLACAĞIZ.

 2. Bu sektörde iyiyi ve kötüyü ayıramazsak bu sektör yıkılmaya mahkumdur. Bu sektörün tamamen değişime ihtiyacı var. Bir güvenlik görevlisi olmak için belirli kriterler olmak şart saygınlığı bu şekilde ortaya çıkar. Sendikalar şimdiye kadar ne yaptı bu sektörde yalnızca cebini doldurdu yasanın değişmesi için 1 adım öne gidemedi aksine 5188 sayılı kanunun 10 maddesi değişti izlediler sendikacılık bu değil sendikacılık güvenlik görevlilerinin yanında olmaktır. Ama malisef görmedik. Değişim zamanı geldi tepeden tırnağa bu sektör değişmediği sürece güvenlikleri ezilmeye devam eder.

 3. Merak ettiğim haberi dikkat ceksin diye mi özellikle eski güvenlik olarak manşet ettiniz şuan da ptt de güvenlik görevlisi vurgun yapmış diye anlaşıldı yaptığınız haberde veznedarin eski güvenlik olmasını vurgulamanizi anlamadık açıklayın da bilelim hem iddaa diyip hem ismini vermeyen bir kaynaktan yarısı olan gocunan ptt de çalışmaya devam eden bir güvenlik olabilir mi

  1. Burada Amacımız Kimseyi suçlamak değildir. Kimseyi de suçlamıyoruz olaya dikkat çekiyor konuyu yargıya havale ediyoruz. Amacımız olan bir olayı ortaya çıkarmak haber yapmak Geçenlerde Sivas’ta bir Bankayı Soyan Özel Güvenlik Görevlisi Olayı Ulusal kanalda yayınlandı. Bu Tüm Özel Güvenlik Görevlilerini zan altında niye bıraksın ki, Nitekim Bu tür kişiler Her meslekte mevcut kaldı ki Veznedar olması tüm veznedarları zan altında bırakmadığı gibi Eski Özel Güvenlik Olması Güvenlik görevlilerini ‘de zan altında bırakmaz. Amacımız olayı doğru duyurmak. Şunu Özellikle belirtmek isteriz ki Her meslekte işini iyi yapanlar olduğu gibi bazen’ de maalesef hukuksuzluğa sapanda bulunmaktadır. Amacımız Görevini bil hakkın yapanları Desteklemek kanunsuzluğa sapanları ‘da deşifre etmektir.
   Sizin Kaynağı açıklayın demenizdeki amacınız nedir? Bu olay oldu mu? Olmadı mı? Siz bunu açıklayın haberdeki hangi olayın yanlış olduğunu açıklayın bizde düzeltelim.

 4. Hey yavrum hey. 2 kuruş yuzunden soruşturma görmüş merkezde calismisligim var. Bu suç yüzde 90 denetim yapmayan çalışanlarındir. Aldığıniz maaş nasıl olsa bogazinizdan geçiyordu di mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir