Sendika Üyelerinin Toplu İş Sözleşmesi Kandırmacası!

Bazı Sendikalar Belediyelerle İmzaladıkları Toplu Sözleşmelerde Yüzde 30 Zam Aldık Kandırmacası.

Sendika Üyelerinin Toplu İş Sözleşmesi Kandırmacası!

2021 Yılı Asgari Ücretinin Yüzde 23 Zamla 2.826 TL ye Çıkması Üzerine; Bazı Belediyeler Asgari Ücreti 3.100 ve 3.200 TL olarak Belirlemişlerdi.

Sendika Üyelerinin Toplu İş Sözleşmesi Kandırmacası!

Hükümetin Asgari ücrete %23 Zam yaparak 2.826 TL ye çıkarması ile Bazı Belediyeler Kendi Belediyelerinde asgari ücreti 3.100 TL ve Üzerinde uygulayacaklarını açıklamışlardı.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ta Belediye Çalışanlarına Asgari Ücreti 3.200 TL olarak uygulayacaklarını açıklayanlardandı. Kütahya Belediyesi kuruluşu olan Kütahya Belediyesi Özel Güvenlik Personel Anonim Şirketi adına Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası arasında imzalandı.  Sözleşmenin 1 Temmuz 2020 tarihi ile 30 Haziran 2022 tarihi arasında ki süreyi kapsadığı açıklandı. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK Daha önce belediyemiz bünyesinde çalışan işçilerimiz için belirlenen hakların tamamını özel güvenlik personelimiz içinde belirledik. En düşük asgari ücreti 3 bin 200 TL ve üzerinde olacak şekilde ayarladık. Bugüne ayrı anlam katan Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağrıcı ve belediyemiz adına görüşmeleri Mahalli İdareler İşveren Sendikası (MİS) Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz, genel başkan danışmanı, İzmir Bölge Başkanı, toplu sözleşme uzmanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Kütahya Belediyesi yine bir ilke imza atmıştır” dedi.

Güvenlik-İş Sendikası İse Üyelerine Yaptığı Açıklamada %30 Zam Aldıklarını Söyledi.

Sendika Üyelerinin Toplu İş Sözleşmesi Kandırmacası!

Haber sitemize konuşan Sendika üyeleri Toplu İş Sözleşmesini Bile yayınlayamayan sendika %30 zam aldıklarını iddia ederek üyelerini kandırmaya yönelik mesajlar attıklarını iddia ettiler. Belediye çalışanı Özel Güvenlik Görevlileri Sendika sadece belediyenin verdiği 3.200 TL Ücreti kabul etti dediler. Yapılan TİS görüşmelerinin formaliteden ibaret olduğunu iddia ettiler.

 Sendikaya Üye Olmasak ‘da Zaten Bu ücreti Alacaktık

Belediye Çalışanları yaptıkları açıklamada Sendika üyesi olmayanlarında aynı parayı alacaklarını ifade ederek sendika sadece aidat alıyor dediler. Belediye Başkanı Alim IŞIK’ a Teşekkür eden Belediye çalışanları; Sayın Başkanımız zaten belediyede asgari ücretin 3.200 TL olacağını açıklamıştı dediler.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

3 thoughts on “Sendika Üyelerinin Toplu İş Sözleşmesi Kandırmacası!

  1. Buradan şunu mu anlayalım?
    Aidatlar üyelere zarar yazacak?
    Sendika olmasa ücretler 3200 TL sendika olunca 3200 eksi aidat olacak.

  2. Buradan şunu mu anlayalım?
    Aidatlar üyelere zarar yazacak?
    Sendika olmasa ücretler 3200 TL sendika olunca 3200 eksi aidat olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir