Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Neden Sessiz!

FETÖ İle Mücadelede Ön Saflarda Yer Alan Hayati Küçük’ü Tehdit Eden Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Sessizliğini Koruyor.

Güvenlik-İş Genel Başkanı Ömer Çağırıcı FETÖ ile mücadelenin Önemli İsimlerinden Hayati Küçük’ü; “Sana Çok İyi Anlatacağız Merak Etme” Sözleriyle Tehdit Ettikten Sonra Sessizliğe Büründü.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Neden Sessiz!

FETÖ ile yapılan mücadele devam ederken Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcının FETÖ ile Mücadele edenleri tehdit etmesi üzerine, Güvenlik-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Bolat Ankaralı, Yeni Akit TV’de yayınlanan FETÖ ile Mücadelede Gelinen Nokta programına konuk oldu.

Mehmet Özmen’in moderatör ‘lüğünde Avukat Serhat PAK’ın  katıldığı programda FETÖ ile Mücadelenin Geldiği Nokta canlı yayında tartışıldı. Avukat Serhat PAK programda “FETÖ yandaşlarının hala içimizde olduğunu Vurgulayarak FETÖ cü General Serdar Atasoy’un Nasıl Kara Kuvvetlerinde bu göreve kadar yükseldiğini dile getirdi.

Güvenlik-İş Kurucu Genel Başkanı Akit Tv'de

Programın ilerleyen saatlerinde programa katılan Güvenlik-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Bolat Ankaralı;

Güvenlik-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Bolat Ankaralı “Özel Güvenlik Görevlilerinin Sorunları Yerine FETÖ ile Mücadele Edenleri Tehdit Etmek Aymazlıktır” Dedi.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Neden Sessiz!

“Ülkemizin Başına bela olmuş bir FETÖ belası var. Bu hain Örgüt maalesef Devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarına nüfuz ederek Ülkemize kast etmiş yüzlerce şehit vermemize sebep olmuştu.

Ülkemizin Adalet Sistemine, Polisimizin içine Askerimizin içine sızarak 15 Temmuz 2016 yılında darbe girişiminde bulunmuş ve 248 şehit vermemize sebep olmuştur. Nitekim Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Kamu Kurum ve kuruluşlarındaki binlerce kamu görevlisinin ilişiği kesilmiştir.

Uluslararası Kafkas Vakfı Başkanı ve Araştırmacı Gazeteci Yazar Hayati Küçük beyin FETÖ ile ilgili açıklamalarda bulunurken, “Bazı Özel Güvenlik Şirketlerinde FETÖ cüler fink atıyor” Sözleri Üzerine, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı “ … Özel Güvenliklerin Kim olduğunu sana çok iyi anlatacağız” ifadeleri ile sosyal medyada tehdit etme cüretinde bulunmuştur.

FETÖ yapılanması Kamuda her yere sızarken Özel Sektöründe de özellikle Özel Güvenlik şirketleri kurmuş Buralarda Çalışanları Örgütlemek İçinde Sendikalar Kurmuş

Özellikle bilinmesi gereken Husus, FETÖ yapılanması Kamuda her yere sızarken Özel Sektöründe de özellikle Özel Güvenlik şirketleri kurmuş ve Kendi kurduğu İşletmelerin Özel Güvenliğini bu şirketler üzerinden götürmüştür. Akabinde Kendine Yakın Özel Güvenlik görevlilerinin yönetimde olduğu Güvenlik İş kolunda Pak-İş Adında bir sendika kurmuştur. Bu sendika 17 Temmuz darbe girişiminden sonra kapatılmıştır.

Özel Güvenlik Sektöründe İçişleri Bakanlığından Özel Güvenlik Belgesi almış bazı şirketlerde FETÖ suçlaması ile kapatılmıştır.

Yine İçişleri Bakanlığınca yapılan araştırmalar neticesinde birçok Özel Güvenlik Görevlisinin Kimliği iptal edilmiştir.

Bunlarda bize göstermektedir ki Her meslek grubunda olduğu gibi Bizim Sektörümüze sızmıştır. Özellikle belirmek isterim ki Kışın Karda soğukta Yazın Sıcağında bin bir zorlukta çalışan 300 bin Özel Güvenlik Görevlisi bulunmaktadır.  Amaç bunların itibarlarıyla oynamak değildir. Amaç Bu mesleğin Asil çalışanlarının içinden bu tür insanları arındırmaktır.   O zaman Özel Güvenlik Görevlileri hak ettikleri itibarı kazanacaklardır. Eğer Bu sektörde Bu tür kişiler varsa hep birlikte mücadele etmeliyiz.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı olan bu zat Özel Güvenlik Görevlileri üzerinden Hayatını FETÖ ile mücadeleye adamış kişileri tehdit etmektedir

Ama Bakıyoruz Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı olan bu zat Özel Güvenlik Görevlileri üzerinden Hayatını FETÖ ile mücadeleye adamış kişileri tehdit etmektedir.

Genelde gereksiz çıkışlarla tehditler savuranlar kendilerinin bir sıkıntısı olduğu için bu tür tehditvari çıkışlar yaparlar. Türkçede bir Deyim vardır. Yarası olan gocunur.

Bu zata sormak gerekir bir şeylerden mi gocunuyorsunuz da bu tehdit diline başvuruyorsunuz?

Şunlarda kamuoyu adına sormak isterim;

Şuan Genel Merkez olarak Kullandığınız Genel Merkez binasının Daha Önce FETÖ nün Kurduğu Pak-İş Sendikası ve Aksiyon-İş Konfederasyonun olması tesadüf mü?

Nazilli Son Havadis Gazetesinin 21.04.2016 tarihli haberinde yayınlanan Güvenlik-İş Sendikası Paralel yapının eline geçti iddialarının bu tehditlerle bir alakası var mı?

Bunların Sorgulanması gerekir.

Bugün Güvenlik-İş Sendikası Maalesef Eski yönetici ve üyelerini tehdit ettiği iddiaları ile Naylon Fatura iddiaları ile Evrakta sahtecilik iddiaları ile anılıyor.

Bu iddialar Eski Mali Sekreter Erdal ERVAN tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiştir.

Esas Vazifesi Çalışanların Haklarını aramak olan sendika Özel Güvenlik Görevlileri adına imzaladığı Toplu İş Sözleşmelerinde Hiçbir kazanım elde edemeyince üyelerini konsolide edebilmek için suni gündem yaratma peşindedir.

Benim tavsiyem şudur herkes işine bakmalı Gazetecilerin ve basın mensuplarının tehdit etmek hadsizliktir ifadelerine yer verdi.

ÜLKE GÜNDEMİ Moderatör’ü Mehmet Özmen hodri meydan bağlanın iddialara cevap verin dedi

Ülke gündemi programını sunan Mehmet ÖZMEN bizzat Ömer çağırıcıyı programa katılması ve üzerine atılan iddialara cevap vermesini istemesine rağmen katılamayan Ömer çağırıcıya Özmen’den ‘’Ömer bey hodri meydan’’ diyerek sitem etti. Moderatör Mehmet Özmen’in Ömer çağırıcıya sorduğu birkaç soru başlıkları ise

  1. Ey Ömer çağırıcı FETÖ ile mücadelede neler yaptın gel bu programda anlat
  2. FETÖ ’nün özel güvenlik imamı kim?
  3. Bize gelen bilgilere göre; Ömer çağırıcı bir proje olarak sendikaya getirildi Deniliyor. (kurucu başkana cevaben)
  4. Mehmet Özmen Bolat Ankaralıya sorduğu soruda, benimle iletişime geçenler Ömer çağırıcının Adil öksüz ile aynı yerde çalıştığını, Ömer çağırıcının adil öksüz ile aralarının iyi olduğunu iddia ediyorlar bu iddialar doğrumu? Ömer çağırıcının bu iddiaya yanıt vermesi gerekiyor. Eğerki doğru ise Adil öksüz ile bildiklerinizi İçişleri bakanlığına, yetkililere, Emniyete, Yargıya bildirdiniz mi? Tanıyorsanız tabi. Kaçtığınız için anlayamıyoruz. Kaçmayın hodri meydan dedi.

Özel Güvenlik Görevlilerinin Dağ Gibi Sorunları Var

Güvenlik-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Bolat Ankaralı; Yüz bin Özel Güvenlik Görevlisinin İş Kolunun Değiştirilmesine Sesini Çıkaramayan Üyelerini Başka Sendikalara kaptıranlar; TYP’ li Özel Güvenlik Görevlileri Süreklilik İsterken kafasını Kuma Gömenler ancak kamu görevi yapan bir yazarı tehdit etmesi Hamaset yapmaktan öte geçmez. KİT lerde Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Kadro istiyor Ne yaptınız? Hani Özel Güvenliklerin İşkolu değişmeyecekti?

Bugün PTT çalışanları adına imzalan 202-2023 yıllarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesinde Sendika sadece 2019-2020 yıllarına göre 55TL kazanım elde etmişti. Hâlbuki Geçen yıl 243 TL kazanan PTT çalışanı Özel Güvenlik Görevlileri Bu dönemde 3 yıl için sadece 55 TL TİD farkı alacaklardır. Bu üyelerde yaklaşık 110 TL aidat ödeyeceklerdir. Keza Vakıfbank Çalışanları adına imzalan TİS görüşmelerinin de Kötü şartlarda sonuçlandığı iddia edilmektedir.

Sendika Başkanı olan Zat Bunlarla uğraşmak yerine Basın Mensuplarını tehdit etmekle gündemi değiştirebileceğini zannediyor” İfadelerine yer verdi.  Yayını İzlemek İçin https://youtu.be/H-32_puFPxk  linki Tıklayın.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir