Güvenlik-İş Sendikasının Üyelerini Kandırdığı İddia edildi!

 Nüfus Müdürlüğü Çalışanları,  Güvenlik-İş Sendikasının Üyelerini Kandırdığı İddia edildi! 

Güvenlik-İş Sendikası Üyeleri Kandırıldıklarını iddia Ettiler

Güvenlik-İş Sendikası Üyesi Nüfus Müdürlüğü Çalışanları “Kandırıldıklarını” İddia Ettiler.

Güvenlik-İş Sendikasının Üyelerini Kandırdığı İddia edildi!

Nüfus Müdürlüğünde 4 D İşçi Kadrosunda Özel Güvenlik Görevlisi Olarak Çalıştıklarını belirtiler. Kendilerinin Kadroya Geçmeden Evvel Taşeron Şirkette çalışırken Asgari ücretin yüzde 30 fazlasını aldıklarını fakat kadroya geçtikten sonra bu rakamı alamadıklarını; Üyesi Oldukları Güvenlik-İş Sendikası İstanbul Yetkililerinin kendilerine gelerek bu bu davayı sendika olarak açtıkları takdirde yüzde yüz kazanılacağını söyleyerek; Kendilerine vekalet verme durumunda tüm masrafların Avukatlarca karşılanacağını söyleyerek kendilerinden Sendikanın Avukatı Levent Atabay’a 15 Kişinin vekaletini aldıklarını iddia ettiler.

“Davayı Yüzde Yüz Kazanacağız Masrafları ‘da Biz Ödeyeceğiz” 

Güvenlik-İş Sendikasının Üyelerini Kandırdığı İddia edildi!

Üyesi Olduğumuz Güvenlik-İş Sendikası Yetkilileri biz sendika sizlerin arkanızdayız bizim sendikanın avukatı Atabay Hukuk bürosudur; Ona vekalet vermeniz durumunda cebimizden bir kuruş çıkmayacak Sendikamız Avukatı sizden para istemeyecek tüm masrafları kendisinin karışılacağını söylediler. Davanın kaybedilme olasılığının olmadığını ola ki kaybettik karşı tarafa ödenecek Vekalet ücretinin ‘de Sendika tarafından karışılacağını söylediklerini iddia ettiler.

 Davayı Kaybettik Sendika Avukatı Davayı İstinafa Götüreceğiz Deyip Ücret İstedi.

Sendikanın Hukuk müşaviri ve bizim Avukatımız Levent Atabay bizlere “Sayın Müvekkil; Ankara 9.Is Mahkemesinde görülen davanız da mahkemece davanın reddi yönünde karar verilmiştir. Dosyanızla ilgili olarak tarafımızca istinaf yoluna başvurulması gerekmekte olup istinaf harcı olan 400,00 TL’nin 08/03/2021 tarihine kadar Levent ATABAY adına Finansbank …….IBAN no’lu banka hesabına gönderilmesi veya www.atabayhukuk.com internet sitesinde yer alan e tahsilat sistemi üzerinden kredi kartı aracılığıyla ödenmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde temyiz harcının yatırılmaması durumunda dosyanızla ilgili istinaf kanun yoluna başvurulamayacağını saygılarımızla bildiririz. Ayrıntılı bilgi için; 0312 …….. — ATABAY HUKUK & DANISMANLIK”  Mesaj göndererek ekstra para talep ettiğini iddia ettiler.  Nüfus Müdürlüğü Çalışanı Özel Güvenlik Görevlileri; “Sayın Avukatımıza ulaştığımızda kendisinin sendikanın Avukatı olmadığı iddia ederek; Herkes elini taşın altına koysun ben sizin yerinize artık hiçbir ödeme yapamam diyerek; Bizim ayrıca Karşı vekalet ücreti olarak 2.700 TL ödememiz gerektiğini” ifade ettiğini iddia ettiler.

Güvenlik-İş Sendikası Yetkilileri “Artık Üyemiz Değilsiniz Biz Size Yardımcı Olamayız” Dediler 

Nüfus Müdürlüğünde çalışan 15 Özel Güvenlik görevlisi; “Güvenlik-İş Sendikasını aradığımızda siz bizim artık üyemiz değilsiniz biz size yardımcı olamayız” ifadesini kullandılar dediler. “Bizler asıl iş kolu olan  10 iş koluna  1 kasım itibariyle zorunlu olarak geçtiğimiz için daha önce üyesi olduğumuz Güvenlik-İş sendikasında işkolu değişikli dolayısıyla otomatik olarak üyeliğimiz düşmüştür. Halen Koop-İş üyesiyiz ve Türk-İş Konfederasyonuna bağlıyız. Maalesef Güvenlik-İş Sendikası olsun sendikanın Avukatı olsun verdikleri sözü yerine getirmiyorlar. Gerekçesi ‘de artık siz Güvenlik-İş sendikanın üyesi değilsiniz. SESLENİYORUM BAŞTA GÜVENLİKİŞ SENDİKASI VE EKİBİNE MADEM SENDİKANIN AVUKATI ATABAY HUKUK BUROSU DİYORKİ HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN O ZAMAN SENDİKADA GEREĞİNİ YAPSIN HA YOK BEN SÖZ VERDİM AMA YERİNE GETİRMİYORUM DİYORLAR BİZLER HAKIMIZI HELAL ETMİYORUZ VE  İSTİNAF YOLUNADA GİTMİYORUZ TARİHTE HEP BU HATIRLANACAK SÖZ VERİLDİ YERİNE GETİRİLMEDİ. Bizler GÜVENLİKİŞ SENDİKASI VE SENDİKANIN AVUKATI OLAN ATABAY HUKUK BUROSU TARAFINDA KANDIRILDIK.

Bizim yerimizde olsaydınız ne yapardınız. BİZLER HAKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.” İfadelerine yer verdiler. Sosyal Medya hesaplarında ve Güvenlik-İş Sendikasının Sosyal Medya grubunda Kandırıldık başlığı ile yayınlanan ifadeleri Habercilik gereği olarak olduğu gibi yayınlıyoruz.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir