Hastanedeki Kavgada İki Güvenlik Görevlisi Yaralandı!

Hastane otoparkında çıkan silahlı kavgada iki güvenlik görevlisi yaralandı

Hastanedeki Kavgada İki Güvenlik Görevlisi Yaralandı!

Zonguldak’ ın Çaycuma İlçesi Devlet Hastanesi Otoparkındaki Silahlı Kavgada  İki Özel Güvenlik Görevlisi Yaralandı.

Hastanedeki Kavgada İki Güvenlik Görevlisi Yaralandı!

Zonguldak ‘ın Çaycuma ilçesinde hastane otoparkında park etme meselesinden çıkan kavgada iki güvenlik görevlisi silahla yaralandı. Çaycuma Devlet Hastanesi otoparkında, hastanenin güvenlik görevlileri Rahmi Özkara ve Tolga Temelkuran ile R.K ve iki oğlu arasında otomobil park etme meselesi nedeniyle çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavga sırasında silahla yaralanan Özkara ve Temelkuran, hastanede tedavi altına alındı. Hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenilen yaralılardan Temelkuran, ilk müdahalenin ardından Bülent Ecevit Uygulama Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olay yerinden kaçan şüpheliler R.K ile oğulları T.K ve T.K, Çaycuma İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim oldu.

Öz Sağlık-İş’ten Çaycuma’da iki güvenlik görevlisinin silahlı kavgada yaralanmasına ilişkin açıklama Açıklaması

Hastanedeki Kavgada İki Güvenlik Görevlisi Yaralandı!

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, Zonguldak Çaycuma’da iki güvenlik görevlisinin silahlı kavgada yaralanmasına ilişkin, “Sendika olarak üyelerimize yönelik bu kanlı saldırıyı gerçekleştiren caninin en ağır cezayı alması için süreci takip edeceğiz.” açıklaması yaptı.

Sert, yaptığı yazılı açıklamada, Çaycuma Devlet Hastanesinin otoparkına uygunsuz park yapmak isteyen bir kişinin güvenlik görevlileri tarafından uyarıldığını ancak çıkan tartışmada üzerinde silah bulunan şahsın hastanenin güvenlik görevlilerine ateş ettiğini ifade etti.

Hastanede tedavi altında olan güvenlik görevlilerinden birinin durumunun ciddiyetini koruduğunu aktaran Sert, diğerinin ise vücudundaki kurşunun çıkartıldığını belirtti.

Sert, “Öncelikle arkadaşlarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Sağlıkta şiddetin durdurulması için sürekli gündeme taşıyoruz, raporlar hazırlıyoruz, kamuoyu araştırmaları yaptırıyor sonuçlarını açıklıyoruz. Ortada yükselen bir çığlık vardı, kan vardı. Şimdi artık oluk oluk kan var, kurşun var.” değerlendirmesinde bulundu.

Doktorundan güvenlik görevlisine kadar sağlık kurumlarında çalışan hiçbir arkadaşlarının can güvenliği olmadığını belirten Sert, şunları kaydetti:

“Bu saldırganlar en ağır şekilde cezalandırılmadığı sürece bu tür menfur hadiseler devam edecek. Hukuki düzenlemelerin yeniden gözden geçirilmesi ve sağlık çalışanına el kaldıranın en ağır hukuki ve sosyal cezalara çarptırılması gerekiyor. Sendika olarak üyelerimize yönelik bu kanlı saldırıyı gerçekleştiren caninin en ağır cezayı alması için süreci takip edeceğiz. Bu saldırganlar en ağır şekilde cezalandırılmadığı sürece bu tür menfur hadiseler devam edecek. Hukuki düzenlemelerin yeniden gözden geçirilmesi ve sağlık çalışanına el kaldıranın en ağır hukuki ve sosyal cezalara çarptırılması gerekiyor.” Kaynak:AA

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir