Güvenlik Korucuları Sorunlarının Çözümü İçin TBMM’de!

Güvenlik Korucuları Sorunlarının Çözümü İçin TBMM’ de Siyasi Partileri Ziyaret Etti.

Güvenlik Korucuları Sorunlarının Çözümü İçin TBMM'de!

Cumhuriyet Halk Partisi TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel, Güvenlik Korucularının Beklentilerini TBMM’de Gündeme getirdi.

Güvenlik Korucuları Sorunlarının Çözümü İçin TBMM’de!

Geçtiğimiz hafta Güvenlik Korucularının temsilcileri Türkiye Büyük Millet Meclisinde Sorunlarının Çözümü için görüşmelerde bulundu.  Türkiye Büyük Millet Meclisinde Güvenlik Korucularının Temsilcileri görüştüğünü ifade eden  CHP’li Özgür Özel, güvenlik korucularının maaşlarına zam alamadıklarını, emekli olduklarında kıdem tazminatı alamadıklarını, asgari ücretin altında çalıştıklarını belirterek, güvenlik korucularının beklentilerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

CHP’li Özel, “ine, geçtiğimiz hafta, Mecliste güvenlik korucularının temsilcileri vardı. Bizim güvenlik korucularıyla ilgili yaklaşımımız ortada. Biz, mevcut güvenlik korucularının mağdur edilmeden ve geleceklerine ilişkin hakları, edinimleri kendilerine ödenerek bu suiistimallere açık sistemin değiştirilmesi gerektiğini hep düşündük, düşünüyoruz ama bu, mevcut güvenlik korucuların sorunlarına kör bakmamızı gerektirmiyor. İktidar partisinin övünçle anlattığı terörle mücadele edilen bir dönemde en zor görevlerin verildiği güvenlik korucuları şu an asgari ücretin altında çalıştırılıyorlar. Özlük hakları talepleri, emekli olduklarında kıdem tazminatları, beklentileri hep boşa çıkıyor, zam bekliyorlar zam alamıyorlar.” diye konuştu

Güvenlik Korucuları TBMM’de Yaptıkları Ziyarette İktidar Partisinden Sorunlarının Çözümünde Sonuç Alamadıklarını Açıkladılar.

Güvenlik Korucuları Sorunlarının Çözümü İçin TBMM’de!

Korucuların taleplerini Cumhur İttifakına ilettiklerini fakat bir sonuç alamadıklarını söyleyen Özel, korucuların sesine kulak verilmesi gerektiğini söyledi. Güvenlik Korucuları terörle mücadelenin ön saflarında yer aldıklarını ifade ederek asgari ücretin altında ücret aldıklarını; Sendikalara üye olamadıklarını ifade ederek sorunlarının çözümü için Hükümetten  mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettiler. Haber sitemize açıklamalarda bulunan bir Güvenlik Korucusu ilk işe girdiklerinde Sendikalara üye olabildiklerini fakat sonradan yapılan bir düzenleme ile bu hakkın ellerinden alındığını ifade ederek; Anayasal bir hak olan Örgütlenme hakkının ellerinden alındığını ifade etti.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir