Sendika PTT Şartnamesini Kazanım Olarak Göstermiş!

Güvenlik-İş Sendikası ile Ptt-PALL Arasında İmzalanan TİS’de PTT’nin İhale Şartnamesindeki Ücretleri, Sendika Kazanımı Olarak Göstermiş.

Sendika PTT Şartnamesini Kazanım Olarak Göstermiş!

PTT ile PALL Güvenlik Şirketi Arasında İmzalan Sözleşmede Olan Ücretler Toplu İş Sözleşmesinde Sendika Kazanımı olarak Gösterilmiş.

Sendika PTT Şartnamesini Kazanım Olarak Göstermiş!

Özel Güvenlik Haber Sitesinde Yayınlanan yazıda Güvenlik-İş Sendikasının Üyelerini Toplu İş Sözleşmesi ile nasıl Kandırdığı ortaya çıktı.

PTT-PALL özel güvenlik görevlileri son dönemlerde yapılan toplu sözleşmeden rahatsızlığını dile getirmeye devam ediyor. Geçmişe dönük ve şu anki haklarını almak için çaba sarf eden PTT güvenlik görevlileri Ptt-Pall şartnamesinde olan maddeyi, sendika toplu sözleşmede alınmış bir hak gibi görünce şok oldu. Sendika ile PTT müdürlüğü arasında yapılan toplu sözleşmede bu maddelere kimse dikkat etmedi mi?  Yoksa sendika ile işverenin ortak kararı mı? Aynı zamanda Toplu sözleşme metninde Banka Promosyonlarının ne zaman ödeneceği kaç Lira olacağı yazılmamış. Burada promosyon da şüpheli hale getiriyor. Promosyonlar kaç lira ödenecek ne zaman ödenecek Banka kaç lira promosyon verdi. Bunların kontrolünü kim yapacak. PTT çalışanları bu durumdan rahatsız olduğu ve bu durumu mahkemeye taşıyarak incelemesini talep edeceği iddia ediliyor.

Güvenlik iş sendikası kazanım olarak göstermişti

Sendika PTT Şartnamesini Kazanım Olarak Göstermiş!

Güvenlik iş sendikası geçmiş dönemlerde Türkiye’nin en kazançlı ve büyük toplu sözleşme olarak reklam yaptığı PTT-PALL ile arasında imzaladığı toplum sözleşmede sıkıntı olduğu iddia ediliyor.  PTT-PALL arasında gerçekleşen teknik şartnamesinde;

’büyükşehir statü illerde görev yapan silahlı özel güvenlik görevlilerine brüt asgari ücretin %65 fazlası, silahsız özel güvenlik görevlileri brüt ücretin%50 fazlası,

Büyükşehir statü dışında kalan işyerlerinde görev yapan silahlı özel güvenlik görevlilerine brüt asgari ücretin %50 fazlası,

Hesaplanmak suretiyle ödeme yapılacaktır.

Brüt asgari ücretin %65 fazlası ücret alan silahlı özel güvenlik görevlisi ulusal bayram ve genel tatil günlerinde 25,944 gün çalışma yapacaktır.’’ Maddesi bulunmaktadır.

Güvenlik iş sendikası ile ptt pall arasında yapılan toplu sözleşmede ’de aynı maddeler görülmekte olup bu kazanımlar sendika tarafından kazanılmış bir hak gibi gösterilmekte olduğu iddia ediliyor.

Ptt güvenlik görevlileri şu anda maaşından sendika aidatı ödüyor.

Ptt güvenlik görevlileri bu maddeye göre güvenlik iş sendikası ile şirket arasında toplu sözleşme imzalanmamış olsa dahi bu ücretleri alacaklardı. PTT çalışanları pall ve Güvenlik iş sendikası arasında imzalanan Toplu sözleşme sendika üyelerine kazanım sağlamamış üstüne üstlük çalışanlardan birde aidat keseceğinden dolayı birçok üye eksi (-) maaşa düşeceği iddia edilmekte. Alınan bu aidatlar sendikanın çalışanlarında maaşında yükseltme değil sendika aidatlarını maaşlarından ödeyerek zarar ettirdiği iddia ediliyor.

Bazı sendika üyeleri sendikaya tepki olarak sendikadan istifa ettiği dayanışma aidatı vererek yararlanmak için işverene dilekçe vermeye hazırlanıyorlar. İfadelerine yer verildi.

Üyelerin Tepkileri Üzerine Sendika Temsilcisi Sosyal Medyadan PALL Güvenlik Şirketini ve Yöneticilerini Şikayet Etmeleri İçin Kampanya başlatmış.

Haber Üzerine Haber Sitemizi Arayan Güvenlik-İş Sendikası Üyeleri Sendikanın Üyeleri kandırdığının ortaya çıkması üzerine Sendikanın Ptt-PALL İstanbul Temsilcisi Sosyal Medya üzerinden şirket yöneticilerini Ulaştırma Bakanlığına PTT Genel Müdürlüğüne şikayet etmeleri için sosyal medyada kampanya başlattığı iddia edildi. Güvenliğin Sesi olarak bu konuların takip ve araştırmasına takip edip okurlarımaza sunmaya devam edeceğiz.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir