TYP Kapsamında Çalışan Güvenlikler Kadro İstiyor!

TYP Kapsamında Görev Yapan Özel Güvenlik Görevlileri Kadro İstiyor!

TYP Kapsamında Çalışan Güvenlikler Kadro İstiyor!

TYP Kapsamında Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerinin Kadro mücadelesi Aralıksız Devam Ediyor. Yılardır Kadro Mücadelesini sürdüren Okul Güvenlikleri Yurdun dört Bir Yanında Mücadelelerine Devam Ediyor.

TYP Kapsamında Çalışan Güvenlikler Kadro İstiyor!

Yılardır Kadro Mücadelesini sürdüren Okul Güvenlikleri Yurdun dört Bir Yanında Mücadelelerine Devam ediyor. Son Olarak Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaptıkları basın açıklamasında sorunlarını dile getirdiler.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Toplum Yararına Program kapsamında okullarda görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri yakında sona erecek görev süreleri ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

TYP Kapsamında Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri “Geçici Değil Kalıcı Olmak İstiyoruz.”

TYP Kapsamında Çalışan Güvenlikler Kadro İstiyor!

TYP kapsamında çalışan Özel Güvenlik Görevlileri açıklamalarında; “Geçici değil kalıcı olmak istediklerini ifade eden güvenlikçiler, görevlerine devam etmek istediklerini kaydettiler. Yapılan açıklama şu şekilde; Bizlerin siz Devlet büyüklerimizden istediğimiz sadece sürekli olalım. Biz razıyız yine okullar kapalı iken 3 ay çıkış verilsin, yine bizler asgari ücret ile çalışalım Ama sürekli olalım istiyoruz, kurasız , şartsız her yıl, yine bizler sevdiğimiz okulumuzun, öğretmenimizin, öğrencimizin güvenliğini sağlayalım. Bu istediğimizin Devletimize extra bir yük yok, zaten her yıl 9 ay özel güvenlikler için bu bütçe ayrılmıyor mu, bu bütçe var zaten, istediğimiz sürekli olalım. İsteğimizin devletimize ayrıca bir bütçe kaybı olmadığı gibi, Devletimize büyük bir kazanç Çünkü özel güvenlik her sene aynı olursa, o zaman okullarını tanıyan , öğretmeni, öğrenciyi, veliyi ve okul çevresini tanıyan, işinde deneyimli okul güvenlikleri, güvenliği daha iyi sağlayamaz mı?

“Bizler sürekli aynı okulda olursak, okul çevresinde kim madde satmaya teşebbüs edebilir.”

Bizler sürekli aynı okulda olursak, okul çevresinde kim madde satmaya teşebbüs edebilir. Bizler sürekli aynı okulda olursak kim okullarda hırsızlığa yeltenebilir. Bizler sürekli aynı okulda olursak, kim Atatürk büstlerine saygısızlık yapabilir. Bizler sürekli aynı okulda olursak, kim gelip te okulu kandırıp, ben öğrenci velisiyim deyip öğrenciyi kaçırabilir. Sizce de okul güvenlikleri ŞART değil mi değil mi sayın Devlet büyüklerimiz Birde bizlerin sorunu var Bizler 9 ay sonunda işsiz kalıyoruz, 3 ay sonra da tekrar kuradan adımız çıkmazsa işsiz kalmaya devam ediyoruz, bu işe tekrar başvurmamız için 3 ay SSK sız iş olmamız gerekiyor, bu işte 3 ay sonra Kura çıkmazsa tamamen işsiz kalıyoruz, tekrar seneye başvurabilmemiz için 3 ay SSK sız olmamız lazım, başka işlere girersek bu işe başvuru yapamıyoruz Bir diğer sorunumuz ise 24 ay kuralı var, bu kural ki, 24 ayı dolan bir özel güvenlik görevlisi bir daha, ömür boyu TYP ‘li olarak okullara başvuru yapamıyor.

Bu insanların bazıları bu işe başladıklarında 33 yaşında oluyorlar 24 ay bitince bu insan 35 yaşında oluyor ve kim 35 yaşında ki bir insanı işe almak ister TYP programı yani toplum yararına olan bu programda yanlışlar var, düşünülmeden konulan kurallar, her yıl 30 bin MEB okul güvenliğini işsiz ve çaresiz bırakıyor, Okulu, Öğretmeni ve Öğrenciyi korumasız bırakıyor İşsiz kalan bu insanlar aileleri ile birlikte mağdur oluyorlar, uzun yıllar iş bulamayan meslektaşlarımız oluyor. Hal böyle olunca boşanmalar, intiharlar ve daha bir çok bizleri kötü etkileyecek olaylara neden oluyor Bizde bu yüzden sürekli olalım istiyoruz. Sayın Devlet büyüklerimiz hem bizlerin geleceği için, bizlere yardımcı olup sürekliliğimizi almamızda bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz.” İfadelerine yer verdiler.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

2 thoughts on “TYP Kapsamında Çalışan Güvenlikler Kadro İstiyor!

  1. Sn.devlet büyüklerimiz,Allah rızası için diyoruz daha bundan büyük bir yalvarma var mı?Bizler dilenmiyoruz,karşılıksız birşey de istemiyoruz,sadece işimiz’in devamlılığını istiyoruz.Bu kadar basit! Bu dünya nasıl ki geçici ise sizler de gelip geçicisiniz.Sadece bir oyluk işiniz var..! Her gelen yol da yapar!uçak da yapar!…vs vs eyvallah! Peki bu halkının refahı için,huzuru için,maddi ve manevi ihtiyaçları için bu 32 bin typ’li özel güvenlikler için,temizlik görevlileri için vs vs..! Bizlere ne yapacaksınız? Cevabı belli! Bizler ne yapacağız peki..! Bu da belli oluyor mu? İnsanları kazanmaya çalışın,harcamak kolay… Şu mübarek ramazan ayında bir hayr işleyin ki bu kadar insanın hayr duasını alın Allah’ın izniyle inşallah! Allah’dan hayr işleyin ki,hayr bulasınız..! Vessalaam Selamunaleyküm…!

  2. Ben iki çocuk babası kirada ve typ den okulda çalışan biriyim kısa bir sürem kaldı 24 ay duyunca type son veriyor bu pandemi döneminde bari sesimizi duyun rica ediyorum devlet büyüklerimizden biz devamlılık istiyoruz lütfen büyüklerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir