Maske Takmayan Kişiyle Güvenlikler Arasında Arbede!

AVM Girişinde Tekme Tokat Maske Kavgası

Maske Takmayan Kişiyle Güvenlikler Arasında Arbede!

Antalya’da bir AVM’nin girişinde maske takması için uyarılan vatandaşla, güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

Maske Takmayan Kişiyle Güvenlikler Arasında Arbede!

Antalya’daki olay, Muratpaşa ilçesi Tahıl pazarı Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre AVM girişinde maske takılması konusunda uyarılan vatandaş ile Özel Güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşandı.

Yaşanan Arbedenin Ardından Kişi Hakkında Şikayette Bulunuldu

Maske Takmayan Kişiyle Güvenlikler Arasında Arbede!

Maske takmakta direnen vatandaş iddiaya göre, güvenlik görevlisine vurunca tartışma kavgaya dönüştü. Ortalık bir anda karıştı ve güvenlik görevlileri ile vatandaş arasında tekme tokat kavga yaşandı.

Kavgaya kadın güvenlik görevlileri de dahil olurken, güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen  kişi ile Özel Güvenlik Görevlileri arasında yaşanan arbede bir vatandaşın telefon kamerasına yansıdı.

AVM yönetimi, güvenlik görevlilerin uyarılarına rağmen maske takmamakta direnen bir kişinin saldırgan tavırları sebebiyle istenmeyen bir durum yaşandığını ve saldırgan müşteriyle ilgili şikayette bulunulduğu bilgisini paylaştı. Kaynak DHA

Özel Güvenlik Görevlilerinin Tedbir Amaçlı Kontrol Altına Alma Yetkisi Var

Konuyla İlgili Görüşlerine başvurduğumuz Güvenlik Birlik-Sen Genel Başkanı Cemil İrban; 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunda Özel Güvenlik Görevlilerinin Görev ve yetkilerini düzenleyen Maddelerde;

“c) 1412 sayılı Ceza Muhakemeleri Usulü Kanununun 127 nci maddesine göre yakalama ve yakalama nedeniyle orantılı arama.          

g) Genel kolluk kuvvetlerine derhal bildirmek şartıyla, aramalar sırasında suç teşkil eden veya delil olabilecek ya da suç teşkil etmemekle birlikte tehlike doğurabilecek eşyayı emanete alma.                                                                                                        ı) Kişinin vücudu veya sağlığı bakımından mevcut bir tehlikeden korunması amacıyla yakalama.
j) Olay yerini ve delilleri koruma, bu amaçla Ceza Muhakemeleri Usulü Kanununun 157 nci maddesine göre yakalama.
k) Türk Medeni Kanununun 981 inci maddesine, Borçlar Kanununun 52 nci maddesine, Türk Ceza Kanununun 49 uncu maddesinin birinci fıkrasının (1) ve (2) numaralı bentlerine göre zor kullanma.” Yetkileri arasındadır dedi.

Cemil İrban AVM deki olayda Özel Güvenlik Görevlileri Görevlerini yaparak Şahsı Emniyet Yetkililerine teslim etmişlerdir dedi.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir