Güvenliğin Yakalattığı Tacizciye Rekor Ceza Talebi!

Güvenliğin Yakalattığı Tacizciye Rekor Ceza Talebi! Cihangir’de bir Kadına Bıçakla Saldırıp Taciz Eden Failin 41 Yıla Kadar Hapsi İstendi

Güvenliğin Yakalattığı Tacizciye Rekor Ceza Talebi!

Cihangir’de bir Kadını Bıçakla Korkutarak Taciz Ederken Özel Güvenlik Görevlisinin Müdahalesi ile Yakalanan  Failin 41 Yıla Kadar Hapsi İstendi.

 

Cihangir Sanatkarlar Parkı’nda bir kadını bıçakla saldırarak taciz ettiği için tutuklanan Berzan E.Ç. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, fail hakkında üç suçtan toplam 41 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Kadına yönelik şiddet, 9 Nisan 2021 günü saat 12.00 sıralarında Cihangir Sanatkarlar Parkı’nda meydana geldi. Parkta elinde telefonla yürüyen bir kadın, arkasından gelen kişinin saldırısına uğradı. Saldırgan ile boğazını sıkarak taciz ettiği kadın arasında boğuşma yaşandı. Saldırgan sonra kadına bıçakla saldırdı. Saldırı sosyal medyada da tepkilere neden oldu. Fail Berzan E.Ç. (19), gözaltına alındı.

PİŞMAN OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜ

Güvenliğin Yakalattığı Tacizciye Rekor Ceza Talebi!

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Berzan E.Ç.’nin parkta gezerken bir bankta tek başına oturan ve telefonla konuşan kadın gördüğünü, kadının hoşuna gitmesi üzerine bankta yanına oturduğunu belirttiği anlatıldı. Olay anını anlatan fail, kadını takip ederek taciz ettiğini söyledi. Pişman olduğunu öne sürdü. Soruşturma kapsamında, Özel Güvenlik görevlisi olarak çalışan Akif S.’nin tanık olarak ifadesine başvuruldu. Akif S. de bir kadının çığlığını duyduğunu, sesin geldiği yerde bir erkeğin kadına sarıldığını, elinde bıçak olduğunu ve zorla bu kadını alıkoyduğunu gördüğünü uzak mesafede olduğu için bağırarak yardım ettiğini söyledi.

Savcılık, 12 Nisan’da tutuklanan Berzan E.Ç. “Basit cinsel saldırı”, “Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “Silahla tehdit” suçlarından 15 yıl 6 aydan 41 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Berzan E.Ç. önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak. Kaynak: DHA

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir