TYP Okul Güvenliklerinin Kadro Ümitleri Tükeniyor!

TYP Kapsamında Okullarda Güvenlik Görevlisi Olarak Çalışanların Ümitleri Tükeniyor

TYP Okul Güvenliklerinin Kadro Ümitleri Tükeniyor!

MEB Bağlı Okullarda Özel Güvenlik Görevlisi Olarak Çalışan Güvenlikler Geçici Değil Kalıcı Olmak İstiyorlar.

TYP Okul Güvenliklerinin Kadro Ümitleri Tükeniyor!

TYP Kapsamında çalışan Özel Güvenlik görevliler; Yıllardır sürdürdükleri mücadelelerini yılmadan yorulmadan aralıksız sürdürmeye devam ediyorlar. TYP kapsamında çalışan Özel Güvenlik Görevlileri, yıllardır sürdürdükleri mücadelelerini yılmadan sürdürmeye devam ediyorlar.

Okullarda çalışan Özel Güvenlik Görevlileri  çalıştıkları okullarda süreklilik istediklerini her platformda sürdürürken; Okul Güvenlikleri okullar kapanınca 3 ay işten çıkartılıyorlar. Bu Yetmemiş gibi 24 ayı dolduran Özel Güvenlik görevlileri tekrar işe alınmıyorlar.

MEB Okul Güvenlikleri Süreklilik İstiyor

TYP Okul Güvenliklerinin Kadro Ümitleri Tükeniyor!

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Okullarda çalışan Özel Güvenlik görevlileri, Bakanlığın bütçe ayırmaması yüzünden TYP kapsamında çalışıyor. TYP kapsamında çalışanların ücretleri 6 aylık bölümü İşkur Tarafından karşılanıyor 3 aylık bölümleri ise okul aile birliklerince karşılanıyor. Okulların kapanmasını müteakip yaz tatili süresince işten çıkarıldıkları için bu dönemde ücret alamıyorlar. Özel Güvenlik görevlileri bu statüde ancak 24 ay çalışabiliyor. 24 ay dolduktan sonra bir süre TYP’ ye  bir süre müracaat edemedikleri için işsiz kalıyorlar.

Okul Güvenlik görevlileri sistemin değişmesini ve kadrolu olarak alıştıkları okullarda çalışmaya devam etmek istediklerini dile getiriyorlar. En azından 24 ay kuralının esnetilip sıfırlanmasını talep ediyorlar.

Yıllardır Verilen Mücadeleye Rağmen Henüz Bir Sonuç Alınamadı

MEB okul Güvenlik olarak sosyal medyada örgütlenen TYP Okul Güvenlik Görevlileri mücadelelerini sonuç alana kadar devam ettireceklerini ifade ettiler.

MEB Okul Güvenliklerinden Kemal KUBAT haber sitemizdeki yorumunda; “Sn. Devlet büyüklerimiz, Allah rızası için diyoruz daha bundan büyük bir yalvarma var mı ? Bizler dilenmiyoruz, karşılıksız bir şey de istemiyoruz, sadece işimiz ’in devamlılığını istiyoruz. Bu kadar basit! Bu dünya nasıl ki geçici ise sizler de gelip geçicisiniz. Sadece bir oyluk işiniz var..! Her gelen yol da yapar ! Uçak da yapar!…vs vs eyvallah! Peki bu halkının refahı için, huzuru için, maddi ve manevi ihtiyaçları için bu 32 bin TYP’li özel güvenlikler için, temizlik görevlileri için vs vs..! Bizlere ne yapacaksınız? Cevabı belli! Bizler ne yapacağız peki..! Bu da belli oluyor mu? İnsanları kazanmaya çalışın, harcamak kolay… Şu mübarek ramazan ayında bir hayır işleyin ki bu kadar insanın hayır duasını alın Allah’ın izniyle inşallah! Allah’tan hayır işleyin ki, hayır bulasınız..! Vesselam Selamünaleyküm…!” ifadelerine yer verdi.

Hamit isimli Başka bir Okurumuz ise; “Ben iki çocuk babası kirada ve TYP den okulda çalışan biriyim kısa bir sürem kaldı 24 ay duyunca TYP’ e son veriyor bu pandemi döneminde bari sesimizi duyun rica ediyorum devlet büyüklerimizden biz devamlılık istiyoruz lütfen büyüklerim” ifade etti.

MEB Okul Güvenliği Süreklilik İstiyor!

MEB Okul Güvenlikleri Twitter üzerinden başlattıkları MEB Okul GÜVENLİĞİ SÜREKLİLİK İSTİYOR  Kampanyası başlattı. Kampanyada; MEB GÜVENLİK@sevalAYIZ12 isimli kullanıcı “Pandemide en tehlikeli alanlarda biz vardık. Her türlü zorluğa karşı görevimizi en iyi şekilde yaptık. 2017′ de temizlik görevlilerine yapılan sıfırlama bizimde hakkımız. Mebgüvenliğe sıfırlama “ etiketiyle Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ ı etiketlediler. Güvenliğin Sesi Olarak TYP’ li Özel Güvenlik Görevlilerinin Haklı Mücadelelerinin yanındayız.

TYP Okul Güvenliklerinin Kadro Ümitleri Tükeniyor!

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir