Sahte Doktor Özel Güvenlik Görevlilerince Yakalandı!

Eğitim Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Bölümünde Özel Güvenlik Görevlilerince Sahte Doktor Yakalandı

Sahte Doktor Özel Güvenlik Görevlilerince Yakalandı!

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuk acil servise gelerek kendini doktor olarak tanıtan şahıs; hastane Özel Güvenlik personelinin dikkati sayesinde yakalandı. Yakalanan kişinin psikolojik rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı.

Sahte Doktor Özel Güvenlik Görevlilerince Yakalandı!

Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi merkez kampüs yanındaki yeni Doğumevinde; Şizofreni hastası olduğu belirtilen bir kişinin kendisini doktor olarak tanıtarak hasta odalarına girmeye çalıştığı iddia edildi.

Salı Günü Öğle saatlerinde Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi merkez kampüs yanındaki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde şizofreni hastası olduğu iddia edilen Furkan K. Kendini doktor olarak tanıtarak acil servise girdiği ailelere durumlarını sorduğu iddialarına karşın;

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan İl Sağlık Müdürlüğü şahsın güvenlik müdahalesi ile yakalandığı ve hastanede hasta muayene etmesi gibi bir durum söz konusu olmadığını açıkladı.

“HASTA MUAYENE ETMESİ GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL”

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniğinde psikolojik sorunları olan bir şahsın kendini doktor olarak tanıtıp hastaları muayene ettiğine dair basında yer alan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına açıklama yapılması uygun görülmüştür. SEAH Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniği Çocuk Acil Servis alanına 15 Haziran Salı günü saat 13.00’te sivil kıyafetle giriş yapan şahısın hastaların ilk kabul alanı olan triaj alanına doğru yönelmesi ile hastane güvenliği şahsı fark ederek müdahalede bulunmuştur. Güvenliğin müdahalesiyle kendisinin doktor olduğunu ve kimliğini evde unuttuğunu söyleyen şahıs hakkında işlem başlatılarak emniyet güçlerine teslim edilmiştir. Şahsın hastanemizde hasta muayene etmesi gibi bir durum söz konusu olmamıştır” ifadelerine yer verildi.

Güvenliğin Sesi Haber

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir