Emniyetten Bayram Öncesi Özel Güvenliklere Denetim!

Emniyetten Bayram Öncesinde Özel Güvenlik Görevlilerine Denetim

Özel Güvenlik Görevlilerine Denetim

Denetimlerde Özel Güvenlik görevlilerince sunulan hizmet kalitesinin artırılması yönünde adımlar atılacak

Emniyetten Bayram Öncesi Özel Güvenliklere Denetim!

Emniyet Genel Müdürlüğü; Ülke genelinde Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde Özel Güvenlik görevlilerinin uygulamalarının kalitesinin artırılması için denetimler yapacak. Alınan bilgiye göre; Emniyet Genel Müdürlüğünce bayram öncesinde Özel Güvenlik Görevlilerince sunulan hizmet kalitesinin artırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda, bayramın huzur ve güven içinde geçirilmesi için vatandaşların yoğun olarak bulunduğu; AVM, havalimanı, tren istasyonu ve otogar gibi yerlerde özel güvenlik görevlilerinin uygulamalarının yeterliliği denetlenecek. Denetimlerde, kapı ve el detektörleri, x-ray cihazları, araç altı arama aynası gibi güvenlik sistem ve cihazlarının etkin kullanımına dikkat edilmesi; Arızalı cihazların tamiri veya değişiminin yapılması istenecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca Yurt Genelinde Özel Güvenlik Görevlileri Denetlenecek

Emniyetten Bayram Öncesi Özel Güvenliklere Denetim!

Kurban Bayramın huzur ve güven içinde geçirilmesi için vatandaşların yoğun olarak bulunduğu AVM, havalimanı, tren istasyonu ve otogar gibi yerlerde Özel Güvenlik görevlilerinin uygulamalarının yeterliliği denetlenecek. Denetimlerde, kapı ve el detektörleri, x-ray cihazları, araç altı arama aynası gibi güvenlik sistem ve cihazlarının etkin kullanımına dikkat edilmesi, arızalı cihazların tamiri veya değişiminin yapılması istenecek.

Kamera izleme odalarında sürekli bir güvenlik görevlisinin bulunması ve ortak kullanım alanlarının kamerayla takibinin yapılarak gerektiğinde kolluk kuvvetlerine bilgi verilmesi gerektiği vurgulanacak. Yetki aşımına neden olabilecek uygulamalardan kaçınmaları konusunda uyarılacak özel güvenlik görevlilerinden, şüpheli şahısların ve paketlerin kontrollerinde dikkatli davranılması istenecek. Ayrıca, özel güvenlik görevlilerine, AVM’lerin ürün kabul noktaları ve otoparkları ile giriş katlarında bulunan kafe, pastane gibi yerlerden AVM içine kontrolsüz girişlerin engellenmesi konusunda gerekli bilgilendirme yapılacak. Kaynak AA

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir