Güvenlik Amirinin Ölümüyle İlgili Komiser Tutuklandı!

Esenyurt Polis Merkezi’ndeki Özel Güvenlik Amiri Birol Yıldırım’ın Şüpheli Ölümüyle İlgili Komiser Yardımcısı Tutuklandı

Güvenlik Amirinin Ölümüyle İlgili Komiser Tutuklandı!

Esenyurt Polis Merkezi’nde Özel Güvenlik Amiri Birol Yıldırım’ın şüpheli şekilde ölmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, şüphelilerden komiser yardımcısı I.A.S tutuklandı.

Güvenlik Amirinin Ölümüyle İlgili Komiser Tutuklandı!

Özel Güvenlik Amiri  Birol Yıldırım’ın; 6 Haziran’da İstanbul’da Esenyurt Polis Merkezi’nde şüpheli ölümü ile ilgili yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı tarafından polis merkezinden sesli ve görüntülü kayıt alınarak yapılan olay yeri incelemesinin ardından güvenlik kamera kayıtları temin edilmiş; yapılan adli muayenede doğrudan ölüme sebep olacak bir bulgu tespit edilmediğinden ölen kişinin ölüm sebebi ve zamanının tespiti için Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmişti.

Olayla ilgili polis merkezinde görevli tüm polisler, bekçiler ve sivil vatandaşların bilgisine başvurulurken, güvenlik kamera kayıtları savcılık ve bilirkişi tarafından incelendi.

Yapılan incelemeler sonucu hazırlanan bilirkişi raporu ve toplanan tüm deliller kapsamında haklarında kuvvetli suç şüphesi bulunan komiser yardımcısı I.A. ve polis memuru M.C.K. ‘taksir ile öldürme’ suçundan tutuklanmaları talebi ile Büyükçekmece Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Komiser Yardımcısı I.A Tutuklandı

Güvenlik Amirinin Ölümüyle İlgili Komiser Tutuklandı!

Hakimlikçe sorgusu yapılan şüphelilerden Komiser Yardımcısı İsmail Alperen S. tutuklanırken, diğer şüpheli Muhammet Cihan K. ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

İstanbul Esenyurt’ ta bir şirketin güvenlik amiri olan Birol Yıldırım; Gözaltına alınan çalışanının peşinden gittiği polis merkezinde yaşamını yitirmişti. Aile darp iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Kaynak: AA

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir