Özel Güvenlik Görevlisinden Kan Donduran İtiraf!

Annesini ve kız kardeşini öldüren Özel Güvenlik Görevlisiyle İlgili Kan Donduran  Yeni Gelişme

Özel Güvenlik Görevlisinden Kan Donduran İtiraf!

Kartal’da anne ve kızı evlerinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Gözaltına alınan güvenlik görevlisi Ahmet Özcan annesi ile kız kardeşini öldürdüğünü itiraf etti. Annesi ve kız kardeşini bıçaklayarak öldürüp evden ayrılan güvenlik görevlisinin iki gün sonra tekrar olay yerine gelip, suç aleti bıçağı öldürdüğü kız kardeşinin eline tutuşturarak, cinayeti onun üzerine atmaya çalıştığı ortaya çıktı. “Kasten öldürme” suçundan tutuklanan Ahmet Özcan’ın hakimlikte verdiği ifadede “Ben ablamın sürekli konuşmasından, beni rahatsız etmesinden bezmiştim. Artık dayanamadım. Pişmanım. Atılı suçlamaları kabul ederim.” dediği öğrenildi.

Özel Güvenlik Görevlisinden Kan Donduran İtiraf!

Kartal Atalar Mahallesi Keskin Sokak üzerinde bulunan 5 katlı binanın üçüncü katında özel güvenlik görevlisi olan Ahmet Özcan, iddiaya göre geçen pazar annesi Azime Özcan ve kız kardeşi Yasemin Özcan’ı bıçaklayarak öldürdü.  Daha sonra evden ayrılan Ahmet Özcan iki gün sonra olay yerine geri döndü.

CİNAYETİ KARDEŞİNİN ÜZERİNE ATMAYA ÇALIŞTI

Özcan, dün saat 21.30 sıralarında cinayette kullandığı bıçağı ölen kız kardeşinin eline tutuşturarak, polisi arayıp kız kardeşinin önce annesini sonra intihar ettiğini söyledi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, tutarsız konuşmalarından şüphelendiği Özcan’ı ifadesi alınmak üzere Kartal Asayiş Büro Amirliği’ne götürdü.

SORGUDA CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Özel Güvenlik Görevlisinden Kan Donduran İtiraf!

Burada yapılan sorgusunda Özcan, cinayeti itiraf etti. Olay yeri inceleme çalışmalarının ardından anne ve kızının cenazeleri Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Ekipler Ahmet Özcan’ın otomobilinde uzun süre arama yaptı. Şüphelinin emniyetteki sorgusu sürüyor.

Mahalle sakini Necip Dayıoğlu, “Polislerden sonra biz de olayı öğrendik. İki gün önce öldüğünü söyledi polisler. Başka bir bilgimiz yok” dedi.

BORCU İÇİN DAİREYİ SATTIRMAYA ÇALIŞMIŞ

Katil zanlısı Ahmet Özcan’ın daha önce 2 kez evlendiği ve şu anda evli olduğu kadınla da boşanma aşamasında olduğu öğrenildi. Borç içerisinde olduğu belirtilen Ahmet Özcan’ın daha önce annesi Azime Özcan’a kendilerine ait bir daireyi sattırdığı ve yine borcu nedeniyle oturdukları daireyi de sattırmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Cinayetin de bu nedenle işlenmiş olabileceği üzerinde durulurken, güvenlikçi Ahmet Özcan’ın 2013 yılında “Gebze’de UFO gören güvenlikçi” şeklinde medyada haber olduğu belirtildi.

BİNADAN AYRILIRKEN KAMERAYA YANSIDI

Öte yandan katil zanlısı binadan ayrılırken güvenlik kamerasına yansıdı. Zanlının, elinde poşetlerle binadan çıktığı görülüyor.

“SAKIN BIRAKMAYIN KATİL BU”

Öldürülen anne ve kızının cenazeleri otopsi işlemlerinin Adli Tıp Kurumu’ndan alındı. Cenazeleri almak için bekleyen Azime Özcan’ın kardeşi Nihat Kuz, yaşananları anlattı. Nihat Kuz, “Dün akşam 19.30 sıralarında yeğenime telefon etmiş ‘annemden haber alamıyorum, kardeşimden haber alamıyorum telefonlara cevap vermiyor’ diye. Ondan sonra ‘çilingir getirdim kapıyı açtırdım annem ve kız kardeşim yerde yatıyorlar’ dedi. Ben de hemen olay yerine gittim. Olay yerinde ablamla yeğenimin cansız bedenlerini gördüm. Cesetler şişmişti. Yeğenime, bunları sen en son ne zaman gördün diye sordum. Bana ‘En son sabah gördüm’ dedi.

O ara polisleri çağırdık. Polislere bütün olayın sorumlusu bu, sakın bırakmayın katil bu dedim. Sonradan olayı kabul etmiş. Onun daha önce bir evliliği olmuştu. Ayrılmıştı. İkinci evliliğinde de boşanma aşamasındaydı. Bu boşanmalar, borçlar nedeniyle rahmetli eniştem de 6 ay önce bunun üzüntüsünden kahrından kanser tedavisi görüyordu, öldü. Onun peşinden ablam evi sattı. Yanına aldı. Beraber yaşarken ikinci bir borç daha yapmış. Büyük ihtimalle olay bundan dolayı çıkmıştır. ‘Bu evi de satacaksın’ deyince, ablam da ‘sattırmam sana her şeyimi verdim daha ne yapayım’ diye bunun üzerine sanırım tartışma çıktı. İlk önce ablamı katletmiş. Yatak odasında yatıyordu. Daha sonra da ablasını bıçaklanmış. Kardeşinin eline veriyor cinayet aletini. Ablam annemi öldürdü sonra intihar etti süsü vermek için. Kamera kayıtlarında işten erken çıkıp eve geliyor. Saat 05.00 sıralarında eve geldiği tespit edildi. Daha sonra da suçunu itiraf etti. Kıyafetlerini de iş yerine yakın bir konteynerde bulmuşlar. İnsan annesinin, kardeşinin bir saçına teline dahi kıyamazken, sen nasıl anne ve kız kardeşini hayattan koparıyorsun.” dedi.

KATİL ZANLISI ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ TUTUKLANDI

Kartal’da yaşadıkları evde annesi ve kız kardeşini öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, “kasten öldürme” suçundan tutuklandı.

Anadolu Adalet Sarayı’nda soruşturmayı yürüten savcılığa çıkarılan şüpheli, ifadesinin alınmasının ardından “kasten öldürme” suçundan tutuklanması talebiyle gönderildiği Anadolu 9. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Özel Güvenlik Görevlisinden Kan Donduran İtiraf!

Bir bankanın şubesinde özel güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenilen şüpheli Ahmet Özcan, hakimlikte verdiği ifadesinde olay nedeniyle çok pişman olduğunu belirterek, “Ben ablamın sürekli konuşmasından, beni rahatsız etmesinden bezmiştim. Artık dayanamadım. Pişmanım. Atılı suçlamaları kabul ederim.” şeklinde beyanda bulundu. Kaynak : DHA

Güvenliğin Sesi Haber

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir