Güvenlik-Sen Temsilcisi Güvenlik Amirlerince Darp Edildi!

Küçükçekmece Belediyesinde Sendika Temsilcisi Güvenlik Yöneticileri Tarafından Darp edildi..

Güvenlik-Sen Temsilcisi Güvenlik Amirlerince Darp Edildi!

Küçükçekmece Belediyesinde Yetkili Sendika Olan GÜVENLİK-SEN Sendikası Temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ; Genel -İş Şube Başkanı Adil ÇİFTÇİ’ nin Talimatı İle Güvenlik Amiri ve iki Genel-İş temsilcisi Tarafından Darp Edildiğini İddia Etti.

Güvenlik-Sen Temsilcisi Güvenlik Amirlerince Darp Edildi!

Küçükçekmece Belediyesinde Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri adına; DİSK’ e Bağlı Güvenlik-Sen Sendikası 2 yıl önce yetki aldığı ve bu yetkiye dayanarak belediye ile toplu iş sözleşmesi (TİS) imzalamıştır. DİSK’ e bağlı Genel-İş Sendikasının İşkolu itirazı üzerine DİSK üyesi 2 sendika karşı karşıya geldi.

Son Olarak DİSK’ e Bağlı Güvenlik-Sen İş yeri Temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ‘ nin; Genel-İş sendikası Şube Başkanı Adil ÇİFTÇİ’ nin talimatı ile 12 Ekim 2021 tarihinde darp edildiğine ilişkin iddialar üzerine; DİSK konfederasyonuna bağlı iki sendika arasında yaşananlar gün yüzüne çıktı.

DİSK’ e Bağlı İki Sendikanın Üye Savaşı Karakolda Bitti

Güvenlik-Sen Temsilcisi Güvenlik Amirlerince Darp Edildi!

DİSK’ e Güvenlik-Sen Sendikası İşyeri Temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ haber sitemize açıklamalarda bulundu. İZGİ açıklamasında olayın; “12 Ekim 2021 salı günü gece vardiyasında Çalışan Özel Güvenlik görevlilerine; Güvenlik Şefi Erkan D. Telsiz anonsu ile gece vardiyasında çalışan personellere nöbet çıkışı sabah saat 09,00 da Sefaköy Kültür Merkezinde; Güvenlik Amiri Yılmaz T. ın Toplantı salonunda toplantı yapılacağı ve katılımın zorunlu olduğunu bildiriyor. Telefonla konuyu soran personele toplantıya katılmayanlar hakkında tutulacağını söylendiğini” ifade etti.

Güvenlik-Sen Küçükçekmece Belediyesi Sendika Temsilcisi Darp Edildi

Güvenlik-Sen Temsilcisi Güvenlik Amirlerince Darp Edildi!

Güvenlik-Sen Sendikası Küçükçekmece işyeri temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ açıklamalarına şöyle Devam etti; ” Aranan arkadaşların içinde işkolu değişikliği nedeniyle itiraz sürecinden dolayı Genel-İşe üye olmayan ve Bakanlık sürecini bekleyenler var toplantının; Bu konuyla alakalı olabileceği düşüncesi ile kendisinin sabah 09.00 da Sefaköy Kültür Merkezine gittiğini” ifade etti. İZGİ, “Salona girdiğimde Genel -iş Şube Başkanı Adil ÇİFTÇİ ve iki Genel-İş temsilcisinin olduğunu ve Adil ÇİFTÇİ ’nin konuşma yaptığını gördüm. Güvenlik Yönetimi’ de personellerle birlikte izleyici koltuğunda oturuyordu. Salona girer girmez Adil ÇİFTÇİ’ ye yılsonuna kadar burada yetkili sendika toplu sözleşmesi devam eden Güvenlik-Sen sendikasıdır. Güvenlik Yönetimi zorla arkadaşlarımızı buraya çağırıyor ve siz sahnedesiniz bu ne demek  oluyor demem üzerine;

Adil ÇİFTÇİ’ nin kendisine bakması ile en ön sırada oturan Güvenlik Amiri Yılmaz T.  Koşarak üzerime gelmiş ve boğazıma sarılarak vurmaya başlamıştır. Bağırarak ‘it herif senin burada ne işin var atın bu köpeği dışarı çıkarın’ diye hakaret etmeye devam etmiştir. O sırada Güvenlik şefi Erkan D. Vurmaya başladığını ve etrafının bir anda 7-8 kişi çevrildiğini, kendi arkadaşlarının da kendisini kalabalığın içinden çıkarmaya çalıştığı esnada; O kalabalıkta sürekli yumruklara maruz kaldım.  Bu şekilde salonun kapısına kadar 10 metre sürüklendiğini ifade eden İZGİ; Aynı anda Adil ÇİFTÇİ ile beraber gelen Genel -İş Temsilcisi gelen ve sahnede bulunan Murat Ç. Saldırmak için hamle yaptı arkadaşlarım kendisini engellemeğe çalışırken içerden sürekli kendisine  küfür ettiğini ifade etti. Aynı anda diğer Genel-İş temsilcisi de Güvenlik-Sen temsilcisi olan Aydın KURT’ a saldırarak kendisini darp etmiştir” dedi.

Güvenlik-Sen İşyeri Temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ Hastaneden Darp Raporu Alarak Şikâyetçi Oldu

Güvenlik-Sen Sendikası Küçükçekmece işyeri temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ açıklamasında; “O arbeden çıkar çıkmaz Facebook uygulamasında canlı yayın açtığı saldırıyı canlı yayınlamaya çalıştığını  ifade ederek; Canlı yayın esnasında bile sürekli saldırıya uğradığını ifade etti. Olayların canlı yayınlandığını fark eden Güvenlik Şefi Cem Ç. Tekrar saldırdı ve bu sırada canlı yayın yaptığım telefonu elimden alarak duvara vurdu ve kırdığını ifade etti. Bu olaylar yaşanırken Genel-İş Şube Başkanı toplantıya devam ettiğini ve Genel-İş Sendikasına üye olmayanları işten çıkarmakla tehdit ettiklerini söyledi. Fatih Mehmet İZGİ saldırılardan kurtulabilmek için hemen 155 aradığını ve Hastaneden darp raporumu aldıktan sonra; Şüpheliler Hakkında Suç Duyurusunda bulunduğunu sözlerine ekledi.

Güvenlik-Sen Sendikası Küçükçekmece işyeri temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ 2 ay öncede Güvenlik yönetimi hakkında; TCK 118 madde kapsamında suç duyurusunda bulunduğum Güvenlik yönetimi hakkında yeni bir suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.

Güvenlik-Sen Temsilcisi Güvenlik Amirlerince Darp Edildi!

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir