Güvenlik Sen Temsilcisi Belediyede Yaşananları Anlattı!

Güvenlik-Sen Küçükçekmece Belediyesi İşyeri Temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ Güvenliğin Sesi Haber Sitemize Açıklamalarda Bulundu.

Fatih Mehmet İZGİ ve Avukatı İlker BAŞER’ in Birlikte Yaptıkları Açıklamada Küçükçekmece Belediyesinde Yaşananları Anlattılar

Güvenlik Sen Temsilcisi Belediyede Yaşananları Anlattı!

Güvenlik-Sen Küçükçekmece Belediyesi İşyeri Temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ ve Av. İlker BAŞER, Küçükçekmece Belediyesinde Özel Güvenlik Görevlilerine yapılan Sendika değiştirme baskılarını anlattı.

Fatih Mehmet İZGİ 2018 yılında çıkarılan 696 sayılı KHK ile Küçükçekmece Belediyesinde çalışan Özel Güvenlik görevlilerinin Belediyeye ait KİTAŞ adlı şirkete geçirildiğini ve  Kendilerinin 19 İşkolunda bulunan DİSK Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-Sen sendikasında örgütlendiklerini söyledi. Yapılan seçimler sonrasında Belediye yönetiminin CHP ye geçmesi üzerine adı geçen şirketle toplu sözleşme görüşmelerine başladıklarını fakat CHP İl yönetiminde görevli Genel-İş Sendikası Şube Başkanı Adil ÇİFTÇİ’ nin müdahaleleri sebebiyle TİS görüşmelerinin tıkandığını fakat Belediye Başkanının Müdahalesi ile Görüşmelerin neticelendiğini 01.07.2020-31.12.2021 tarihlerini Kapsayan Toplu İş Sözleşmesinin imzalandığını ifade etti.

Genel-İş Şube Başkanının Müdahalesi sonunda Özel Güvenlik Görevlilerinin İşkolu Genel İşler (20) Olarak Değiştirildi

Güvenlik Sen Temsilcisi Belediyede Yaşananları Anlattı!

Güvenlik-Sen Küçükçekmece Belediyesi işyeri temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ;  DİSK Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-Sen ve Genel-İş arasında yaşananların aslında aidat meselesinden kaynaklandığını ifade eden İzgi Güvenlik-Senin üyelerinden bir yevmiyenin çok altında 37TL civarında aidat alırken diğer sendikaların bir yevmiye aidat almaları bize gösterilen tepkinin temelini oluşturduğunu ifade etti.

Bütün Bu yaşananlardan sonra İşyerinin İşkolu değiştirilerek Özel Güvenlik Görevlilerinin Genel-İş sendikasına zorla üye yapılmaya çalışıldığını ifade etti. Genel-İş sendikasına geçmeyenlerin İş akitlerin fesih edileceği baskısının devam ettiğini ifade etti. İzgi, Kitaş Şirketinde çalışan personelin büyük çoğunluğunun eski yönetim zamanında işe alındığı için; Adil ÇİFTÇİ ve ekibinin kadrolaşmak için eski personeli çıkarıp kendi görüşlerindeki kişileri işe alacaklarını iddia etti. Fatih Mehmet İZGİ yaşan darp olayının ve 6 arkadaşlarının işten atılmasının asıl amacının bu olduğunu ifade etti.

Fatih Mehmet İZGİ son olarak İşçiden yana olduğunu iddia eden CHP yönetiminin ve İşçi Hakları için Mücadele Ettiğini İfade eden DİSK’ in Kendilerini yalnız bıraktıklarını ifade etti.

 Güvenlik-Sen İşyeri Temsilcisinin Avukatı İlker BAŞER konuyu CHP Genel Başkanına İleteceklerini Bunun İçin Randevu Aldıklarını Söyledi.

Güvenlik-Sen İşyeri Temsilcisi Fatih Mehmet İZGİ’ nin Avukatı olan Özel Güvenlik Görevlilerinin Davalarını da takip eden İlker BAŞER ise açıklamalarında; Konunun yargıya taşındığını ifade ederek Sendikal faaliyetlerin engellenmesinin Anayasaya,  TCK 118 ve Sendikalar kanununda suç olduğunu ifade ederek örgütlenme haklarının engellediği gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

Av. İlker BAŞER yaptığı açıklamada Küçükçekmece’de İşten çıkarılan işçiler için işe iade davası açacaklarını ve sendikal faaliyetlerinden dolayı baskı görev Müvekkilleri içinde hukuki mücadele başlattıklarını ifade etti. BAŞER CHP genel Başkanından Randevu aldıklarını konuyu kendisine aktaracaklarını ifade etti. İşçi ve Emekten yana olanların kendilerinin yanında olması gerektiğini söyledi.

Av. İlker BAŞER  Hukuk Bürolarında 696 sayılı KHK kapsamında kadroya geçen işçilerinde yüzdelik dilimleri ile davalarını takip etikleri ifade ederek; Küçükçekmece Belediyesinde Çalışanlara Taşeron şirketin 31 çeken aylarda 30 gün yevmiye ödediğini ifade ederek bu konuyla ilgilide kendilerinin devam eden davaların bulunduğunu ifade etti.

Haberin tamamını Güvenliğin Sesi youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir