Güvenlik-İş Taşeron Şirket Kapanmasın Diye Uğraşıyor!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Kendisinin Ve TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu Üyesi; Vakıflar Bankasının Güvenlik Hizmetlerini Yapan Taşeron PYS Firmasının Kapanmaması İçin Banka Yönetimini Ziyaret Etti.

Güvenlik-İş Taşeron Şirket Kapanmasın Diye Uğraşıyor!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı Yaptığı Açıklamalarda Taşeron Şirketlere Karşı Mücadele Ettiklerini Söylerken; PYS Şirketinin Kapanmaması İçin Türk-İş’i Arkasına Alarak Vakıfbank Genel Müdürünü Ziyarete Gitmesi Vakıfbank Güvenlik Görevlilerince Tepkiyle Karşılandı.

Güvenlik-İş Taşeron Şirket Kapanmasın Diye Uğraşıyor!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı Sosyal Medya üzerinden yaptığı açıklamada; “Malum Sıkıntılı bir süreç içinde” olduklarını ifade ederek; PYS Güvenliğin feshinin gerçekleşmemesi için Türk-İş yönetiminin başka görüşmeleri ‘de olacak, umudumuz yeşerdi.” İfadelerine yer verdi.

Aksi Halde Sendika Kalmayacak!

Çağırıcı Açıklamasında “Bazı spekülasyon yapıp ortalığı karıştırmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacak bu olumsuz durumu başka yalanlar ile körükleyenler kazamayacaktır. Aksi Halde Sendika kalmayacak” dedi.

Vakıfbank Çalışanı Özel Güvenlik Görevlileri Uzun Zamandır Sosyal Medya üzerinden Yaptığı Açıklamalarda Taşeron Şirkette Değil Vakıfbank’ın Bünyesinde Çalışmak İstediklerini Dile Getiriyorlar.

Güvenlik-İş Taşeron Şirket Kapanmasın Diye Uğraşıyor!

Vakıfbank Çalışanı Özel Güvenlik Görevlileri Yaptıkları açıklamalarda Vakıfbank Genel Müdürlüğünün Bir Güvenlik Görevlisi için Ödediği Ücretin çok büyük rakamlar olduğunu ifade ederek; Şirketin aldığı ücretin yüzde kırklık bir bölümünü PYS Güvenlik Şirketinin idari giderleri için harcandığını, Kalan ücretin Özel Güvenlik Görevlilerine verildiğini ifade ederek; Kendilerinin açlığa mahkum edildiğini belirttiler. Halbuki Vakıfbank Genel Müdürlüğü  PYS şirketini kapatıp güvenlik görevlilerini kadroya alırsa, Banka tasarruf sağlayacak aynı zamanda Özel Güvenlik Görevlileri Hakkettikleri ücreti alacak dediler.

Özel Güvenlik Görevlileri Sendikanın amacının Aidat olduğunu ifade ederek bugüne kadar yaptıkları mücadelede hiçbir zaman yanlarında olmadıklarını; Fakat Kadroya geçene kadar kendilerinin mücadeleyi sürdüreceklerini ifade ettiler.

Güvenlik-İş Sendikası Yöneticilerinin Sendikadan İstifaları Önleyemedikleri İçin Son Çare Olarak Türk-İş Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Alemdar’ı da Yanlarına Alıp Vakıfbank Genel Müdürünü Ziyarete Gittiler.

Güvenlik-İş Sendikası Yöneticilerinin Sendikadan İstifaları Önleyemedikleri İçin Son Çare Olarak Türk-İş Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Alemdar’ı da Yanlarına Alıp Vakıfbank Genel Müdürünü Ziyarete Gittiler.

Güvenlik-İş Sendikası yaptığı açıklamada “Yetkili bulunduğumuz Vakıf Pazarlama A.Ş işyeri ile ilgili  sorunlarımızın çözümü için; Türk İş Gnl. Tşk. Sekreteri ve Sendikamız Gnl. Başkanı Sn. Eyüp ALEMDAR ile Yine Vakıf Pazarlama A.Ş Güvenlik görevlilerinin bağlı olduğu Güvenlik İş sendikası  Gnl. Başk. Sn. Ömer Çağrıcı ve Vakıf Bank ta yetkili Bass Sendikası Gnl. Bşk. Sn. Turgut  Yılmaz ile birlikte Vakıf Bank  Genel Müdürü ve yönetimi ile 20 Nisan 2021 tarihinde Vakıf Bank Gnl. Müdürlüğünde bir araya gelerek belli konularda mutabakata varmış olup 21.04.2022 tarihinde yapılacak Vakıf Bank Ynt. Krl. Toplantısı sonrasında 01.04.2022 tarihi itibariyle uygulamaya konulacaktır. Bu nedenle henüz üye olamayan arkadaşlarımız bu haklardan mağdur olmamaları için bir an önce  lütfen üyeliklerini yapsınlar.” İfadelerine Yer verdiler.

Taşeron Dur Demek İçin Mücadele Etmesi Gerekenlerin Taşeron Şirket Kapanmasın Diye Faaliyete Bulunması Utanç Vericidir.

Özel Güvenlik Görevlileri Taşeron Şirketlere karşı mücadelelerinin sonuna kadar devam edeceğini ifade ettiler.

Koruma Güvenlik-İş Genel Başkanı Abdurrahman Konyar Yaptığı açıklamada Taşerona dur memesi gerek Türk-İş ve Bağlı Sendikaların Gerçek Yüzleri ortaya çıktığını ifade ederek bu yapılanlar sendikacılık adına utanç vericidir dedi.

Güvenlik-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı ve Koruma Güvenlik-İş Sendikası Danışmanı Bolat Ankaralı Yaptığı açıklamada Taşeron taşerondur dedi. Hele Kamu Kurumlarının Taşeron Şirketler Kurum İşçinin sırtından geçinmeleri kabul edilemez dedi. Ankaralı PYS Güvenlik Şirketi ve Ptt PALL güvenlik Şirketlerinin Devletin sırtında bir kamburdur dedi. Ankaralı, Bu şirketlerin yıllık idari masraflarının ne kadar olduğunu sordu? Ankaralı bu şirketlerde çalışanların biran önce çalıştıkları kurumların kadrosuna alınması gerektiğini ifade ederek;  Bunun Çalışanın daha yaşanabilir bir ücret almasına sağlayacağını söyledi. Amaçları İşçi olmayanların gerçek yüzlerinin bir kez daha ortaya çıkğını söyleyen Ankaralı Bunların Derdi İşçi değil Aidat dedi.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir