Sendikaların Örgütlenme Savaşına Mafya Karıştı İddiası!

İstGüven Aş’ de Güvenlik-İş Sendikası ile Özgüven-Sen Arasında Örgütlenmem Savaşına Silahlı Mafya Mensuplarının Karıştı İddiaları Gündeme Bomba gibi düştü.

Sendikaların Örgütlenme Savaşında Mafya İddiaları..

Özgüven-Sen Sendikasının Yetkili Olduğu İstGüven Aş. Toplu İş Sözleşmesinin Bitimine Az bir Zaman Kala Güvenlik-İş Sendikasının Yetki Alamayacağını Anlaması Üzerine; Özgüven-Sen Yetkililerine Silahlı Adamlar Göndererek Kavga Çıkardığı İddia Edildi.

Sendikaların Örgütlenme Savaşına Mafya Karıştı İddiası!

Hak-İş Konfederasyonuna Bağlı Özgüven-Sen Sendikasının yetkili olduğu İstGüven AŞ’ de Toplu İş Sözleşmesinin Bitmesine az bir zaman kala Türk-İş Konfederasyonuna Bağlı Güvenlik-İş Sendikasının Çoğunluğu sağlayamayacağının anlaşılması üzerine İBB Zeytinburnu Çırpıcı Parkında; Özgüven-Sen Yetkililerine Silah Çekerek Kavga çıkarttıkları iddia edildi.

Özgüven-Sen İstanbul İl Temsilcisi Erkan EMANET Sosyal Medya Üzerinden Yaptığı Açıklamada Çirkin Saldırıyı Kınayarak Yetkili Mercileri İlgililer Hakkında İşlem Yapmaya Çağırdı

Sendikaların Örgütlenme Savaşında Mafya İddiaları..

Sendikaların Örgütlenme Savaşına Mafya Karıştı İddiası!

Erkan EMANET facebook Üzerinden Yaptığı açıklamada; “İBB Zeytinburnu Çırpıcı Parkında Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası yetkilileri, yetkiyi alamayacağını anladıktan sonra Silahlı adamları sahaya sürerek; Sendikamız Özgüven-Sen Sendikası yetkililerine silah çekerek kavga çıkarmışlardır.

Yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, gerekli işlemlerin adli mercilerce neticelendirilmesini talep ediyoruz.”  İfadelerine yer verdi.

Sendikal Mücadeleyi Mafyacılık, Kolpacılık, Silah Çekip Terör Estirmek Sananlara Bu Ülkede Hukukun Olduğunu Göstereceğiz.

Hak-İş Konfederasyonuna Bağlı Özgüven-Sen Sendikası Genel Sekreteri Hasan KOÇ Tarafından Yapılan Yazılı açıklamada;

“Sendikal mücadeleyi mafyacılık, kolpacılık, silah çekip terör estirmek sananların, buranın demokratik bir hukuk devleti olduğunun bilincinde olmadıkları bugün bir kez daha görülmüştür.

Emek karşıtı olan bu ve benzeri anlayışlarla mücadelemiz hep sürecektir. Bu anlayışta olan yapıları, kişileri şiddetle kınıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar hiç bir zaman muvaffak olamayacaklar. Her zaman hukuk kazanacak, emek kazanacak, emekçiler kazanacak.

Bugün yetkili olduğumuz işyerlerinde bayramlaşma ziyareti yaptığımız esnada adeta terör estirip sendika yetkililerimize silah çekenler hukuk önünde mutlaka hesap vereceklerdir.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi meslektaşlarımızın, desteğini ve güvenini kazanamayan hiçbir sendikal yapı, emek hareketine bir değer katamaz, haklarını koruyamaz, mesleğimizi geleceğe taşıyamaz.

Meslektaşlarımızı bugüne kadar her alanda nasıl savunduysak, bundan sonra da savunmaya devam edeceğiz. Baskılar, tehditler bizi asla yıldıramaz.

Bugün örgütlü ve yetkili olduğumuz görev alanlarında sendika yetkililerimize yapılan bu çirkin saldırı için hukuki süreç başlatılmış olup sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. ” İfadelerine Yer verdi.

Güvenliğin Sesi Haber Sitesi Olarak Özgüven-Sen Yetkililerine yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Örgütlenmesin Özel Güvenlik Görevlilerini Yalanlarla Tehditler kandırmak yerine Sendikaların Yapacaklarını açıkça ortaya koyarak Örgütlemelerini tavsiye ediyoruz.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir