İstGüvende Özel Güvenliklere Sendika Değiştir Baskısı!

Sosyal Medyada Yer Bulan İddialarda İstGüven AŞ. Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine Sendika Değiştir Baskısı Yapıldığı İddia Edildi.

İstGüvende Özel Güvenliklere Sendika Değiştir Baskısı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şirketi İstGüven AŞ. Çalışanı Özel Güvenlik Görevlilerine Güvenlik-İş Sendikası Tarafından Silahlı Tehdit İle Sendika Değiştirmeleri İçin Baskı Yapıldığı İddia Edildi.

İstGüvende Özel Güvenliklere Sendika Değiştir Baskısı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Özel Güvenlik Görevlilerinin çalıştığı İstGüven AŞ. ile Özgüven-Sen Arasında İmzalanan TİS’ in Süresinin Dolmasına Az bir zaman kala Güvenlik-İş Sendikası İle Özgüven-Sen Sendikası arsında Mücadelenin Silahlı Tehdit ve Kavgaya kadar çıktı. Son olarak Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısının’ da aralarında bulunduğu Bazı Şahısların İBB Zeytinburnu Çırpıcı Parkında Özgüvensen Üyesi Personele Silah çektikleri Gündeme Düşmüştü.

İstGüven AŞ.de Çalışan Bazı Amir ve Yöneticilerin Özgüven-Sen Üyelerini Rotasyon ve Sürgün Tehdidi ile Güvenlik-İş Sendikasına Geçmeğe Zorladıkları İddia Edildi

Twitter de Ahmet Can Buğdaycı Etiketlenerek, İstanbul Takipte İsmiyle paylaşılan Tweet de; “02.07.2021 Tarihi Sabah Nöbetinin teslim Alınması Sırasında TÜRK-İŞ ‘e yakınlığı ile bilinen MURAT YILMAZ  İsimli Ögg Personeli Elinde Liste İle Gezinip Kimlerin Türk-İş’e Üye Olup Olmadığını Liste Yapmış. Nöbet Teslim Sırasında Amirler, Müdürler ve Yönetim Bizi Destekliyor. Size Türk-İş’e gelin deyip Peşinden Ayın 15 En geç Sonunda Rotasyon Olacak Maltepe Sahile Rotasyonlar Dış Görevlendirmeler Olacak Söyleminde Bulunup; Aba Altından Sopa Göstermektedirler…” İfadelerine Yer verilmiştir Tweet te bazı Yöneticilerinde isimlerinin kullanıldığı belirtilmektedir.

Güvenlik-İş Sendikası Yönetimi Daha Öncede İYİ Partinin İsmini Kullanmıştı

İstGüvende Özel Güvenliklere Sendika Değiştir Baskısı!

Güvenlik-İş Sendikasının Daha Öncede İYİ parti Yetkilileri ile Resimler Çektirip Özel Güvenlik Görevlilerine İYİ partinin Kendilerini Destekledikleri İmajını yaratmaya çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısının Tehdit Suçundan Yargılandığı ortaya çıktı

Bütün Bu olaylar sonrasında son olarak Silahlı Tehdit iddialarının arkasından Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı ve tehdit iddialarının odağındaki, Genel Başkan Yardımcısının İBB Merter Binasında toplantı yaptığı; Toplantıya Genel Başkan Yardımcısının Silahla geldiği iddiaları gündeme geldi. Özgüven-Sen yetkilileri yaptıkları açıklamada konuyu yargıya taşıdıklarını dokuz günlük tatili fırsat bilip Belediye Binasında şov yapanların başarıya ulaşamayacaklarını ifade ettiler.

Geçmişte Pavyonlarda Dansözlere Para takarak Eğlencelerle Adından Bahsettiren Genel Başkan Yardımcısının Güvenlik-İş Eski Yöneticisini Tehdit Ettiği için Yargılandığı ve Ceza aldığı Biliniyor

Güvenlik-İş Sendikasının İBB Özel Güvenlik çalışanlarını üye yapabilmek için başvurduğu yanıltıcı açıklamalarında; Son olarak yayınladıkları manifesto da üye aidatlarını %50 olarak alacaklarını iddia etmişlerdi halbuki sendikanın Çalışma Bakanlığı Sitesindeki Tüzüğünün 46. Maddesinde SENDİKA AİDATI “Üyelik aidatı, işçinin çıplak bir yevmiyesidir.” Denilmektedir. Yine “Sendika aidat miktarı genel kurul tarafından belirlenir.” İbarelerine rağmen sadece üyeleri kandırmaya yönelik manifestolarda boş çıkınca  sendika yönetiminin tehditlerle çalışanları üye yapmaya çalıştıkları iddia edildi.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir