İstgüvenlik Çalışanları Tehdide Şantaja Boyun Eğmedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kuruluşu Olan İst Güvenlik’ te Aylardır Süren; Hak-İş Bağlı Öz Güven-Sen, Türk-İş’e Bağlı Güvenlik-İş ve DİSK’e Bağlı Güvenlik-Sen Sendikaları Arasında Yaşanan Örgütlenme Savaşını Öz Güven-Sen Kazandı.

İstgüvenlik Çalışanları Tehdide Şantaja Boyun Eğmedi

 

Sendikal Örgütlenme Mücadelesinin Sendikalar Savaşına Dönüştüğü Bir Ortamda Maalesef  Sendikaların Çalışanlara Ne Vaat Ettikleri Değil ‘de;  Mafya Benzeri Silahlı Tehdit İddiaları ve Siyasi Baskılarla Çalışanların Sendika Değiştirme Mücadelesine Dönüştü.

İstgüvenlik Çalışanları Tehdide Şantaja Boyun Eğmedi !

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerini bünyesinde barındıran İST Güvenlikte aylardır yaşanan örgütlenme mücadelesi Mafya benzeri silahlı tehdit ve siyasi baskılar, her türlü yalan vaatlerin havada uçuştuğu bir mücadeleye dönüştü. Özellikle Türk-İş Konfederasyonuna Bağlı Güvenlik-İş Sendikasının bu güne kadar İzlediği Hükümet yanlısı politikalardan vaz geçerek salt İST Güvenlik’te çalışanları Sendikalarına üye yapma mücadelesiyle başladı. Genel Başkan Ömer Çağırıcı ve Yönetim Kurulu üyeleri İstanbul Şubesi Günlerce İYİ Partinin kapısını aşındırarak siyasi destek aradı. Fakat aradıkları desteği bulamayan Sendika Yönetimi Yalan Söylemlerle Çalışanları Siyasi baskılarla sanki İST Güvenlik Yönetimi kendilerini istiyormuş havası vererek; Sendika değiştirmeğe zorladığı iddia edildi.

Fakat Özel Güvenlik Görevlilerinin Güvenlik-İş Sendikasında yaşanan kumpaslarla sendika yönetiminin değiştirilmesi ve Dansözlü ve içkili mekanlardaki eğlenceleri görmezden gelmeyerek Güvenlik-İş Sendikasına Büyük bir Ders verdi.

Güvenlik-İş Sendikası Tarafından Birçok Telefon Numarasından Çalışanlara WhatsApp Üzerinden Aranılarak Sendika Değiştirmeleri İstendiği İddia Edildi.

İstgüvenlik Çalışanları Tehdide Şantaja Boyun Eğmedi !

Haber Sitemize açıklamada bulunan Özel Güvenlik Görevlileri; Güvenlik-İş Sendikası elemanları tarafından değişik WhatsApp numaralarından Özel Güvenlik çalışanlarına Kurum yetkilisi gibi aranılarak işten atılma tehdidi ile sendika değiştirmeleri istendiği iddia edildi.

Öz Güven-Sen Yetkilileri yaptıkları açıklamalarda farklı numaralardan üyelerine WhatsApp üzerinden aranılarak tehdit edilmesi  hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade ettiler.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı DİSK Yöneticilerine ve Üyelerine Yalvardı!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Fevzi Karataş  İST Güvenlik’te çalışanı dokuz yüz civarındaki DİSK çalışanlarına gönderdiği mesajda adeta yalvardığı iddia edildi. Karataş Mesajında “Disk’e Gönül verip üye olan Değerli Kardeşlerimiz, 

Hepinizi Saygıyla selamlıyoruz
Güvenlik-İş Genel Başkan Yard. Fevzi karataş ben.
Öncelikle Disk Yöneticilerini saygıyla selamlıyorum. 
Özür Dileyerek Müsadenizi isteyeceğim. 
Bazılarınız için
Rakipte olsam sonuç olarak işçiyim emekçiyim hayatım mücadele ile geçiyor, sizi bilgilendirme ve desteğinizi istemek neye mal olursa olsun boynumuzun borcudur. Sonuç olarak Tabiki takdir sizlerindir. 
Açık ve samimi Davetimizdir. 
Yarış Türk-İş ile Hak-iş arasında devam etmekte ve bu gece saat 24.00 sondur.” İfadelerine yer verdi.
Fevzi Karataş mesajında DİSK üyelerine kendilerine geçme ve birlikte çalışma teklifinde bulundu.
Güvenlik Koruma-İş Sendikası Genel Başkanı Abdurrahman Konyar yaptığı açıklamada Sendikacılığın ayaklar altına alındığını iddia ederek Yıllardır DİSK’ e hakaretler eden Güvenlik-İş Sendikası yetkililerinin sırf yetki almak uğruna yıllarca Mücadele ettiği DİSK’in önünde diz çökmesi sarı sendikacılığın geldiği boyutun göstergesidir dedi.

Güvenlik-İş Kurucu Genel Başkanı Bolat Ankaralı Sendikal Mücadelenin Ayaklar Altına Alındı, Artık Güvenlik-İş Sendikası İşveren Tarafından Desteklenir duruma gelmiştir Dedi.

Güvenlik-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Bolat ANKARALI yaptığı açıklamada kurucusu olduğum sendikanın bu tür iddialarla gündeme gelmesinden büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

Bolat ANKARALI , açıklamasında bu gün İST Güvenlik A.Ş de yaşananların sendikacılık adına utanç verici olduğunu ifade ederek; Gerçek sendikacılığın Siyasilerin arkasına sığınmakla, yanına aldığı silahlı kişilerin müdahalesiyle, tehdit ve şantajla olmadığını bir kez da gördük dedi. İST Güvenlikte Personele yapılan baskıların, Silahlı tehditlerin, Çalışanlara mesaj atarak tehdit ederek sendika değiştirilemeyeceği Kumpaslarla entrikalarla göreve gelenler umarım anlamışlardır dedi.

Bolat Ankaralı Güvenlik-İş Sendikası yetkilileri Pavyonlarda viskiler eşliğinde  dansözlerle eğlenerek sendikacılık olmuyor. Hele hele üyeleri tehdit ederek, Siyasi partilerden medet umarak çalışanları üye yapmak; Rakip sendikalara yalvararak onların üyelerini almaya çalışmak yerine üyelerine ne yapacağını haklarını nasıl koruyacağı anlatamayanlar böyle arkalarına baka kalırlar dedi.

Ankaralı son olarak bütün baskılara, tehditlere rağmen kendi özgür iradeleri ile seçtikleri sendika ile mücadele eden tüm emekçi kardeşlerimi kutluyorum . Yeni Toplu İş Sözleşmesinin Tüm İST Güvenlik Çalışanlarına hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir